Jak a kde správně vybrat hypotéku? | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Jak a kde správně vybrat hypotéku?


Češi touží po bydlení ve vlastním domě nebo bytě, a proto se každoročně zvyšuje počet hypotečních úvěrů. V minulosti poskytovalo hypoteční úvěr jen několik bank. Charakteristickým znakem pro všechny byl vysoký úrok a přísné podmínky, které splnil jen málokdo. Současná situace je jiná – hypotéky poskytují kromě bank i nebankovní společnosti, úrok se drží na minimu. Jedno se ale nezměnilo: Lidé dělají při vyřizování hypotéky stále stejné chyby! Jaké a jak se jim mohou vyvarovat?

Reálné zhodnocení finanční situaceMnoho lidí není schopno reálně vyhodnotit své finanční možnosti. Zbytečně tím riskují, že se dostanou do dluhů a nebudou schopni svůj závazek splácet. Pokud si chce osoba vzít hypotéku, musí jasně znát své příjmy a být schopna vyhodnotit, zda je pro ni splácení úvěru možné. Pokud to není žadatel schopen udělat sám, je na místě využít služeb finančního poradce, který pomůže sestavit finanční plán. V některých případech jsou služby finančních poradců zdarma.

Koupě dobré nemovitostiVelmi se chybuje ve výběru nemovitosti. Je třeba se soustředit nejen na technický stav bytu či domu, ale i na jeho okolí. Je třeba zvážit všechny jeho výhody a nevýhody. Zde není radno spoléhat na rady realitní kanceláře. Je lepší si zaplatit za služby nezávislého poradce.

Výběr vhodného úvěruV České republice bylo v minulém roce (dle údajů Ministerstva pro místní rozvoj) poskytnuto celkem 87 917 úvěrů, letos to je již 77 450 hypoték. Lidé si častěji půjčují na koupi než na výstavbu. I když už se lidé učí, stále se najdou tací, kteří se rozhodnou pro první nabídku, kterou jim banka vytvoří. Není to správné. Přitom je řešení na dosah ruky pro každého. Je možné využít online srovnávače půjček. Oblíbený se stal například portál coolpujcky.cz, který přináší srovnání hypoték od bank i nebankovních společností. U každé hypotéky jsou popsány její podmínky, výše úroku a další potřebné informace, které pomohou žadateli ke správnému rozhodnutí. Na portálu je možné i srovnání půjček (např. půjčky bez doložení příjmu a jiné nebankovní půjčky).

Další důležité informace o hypotékách lze nalézt na www.mesec.cz.Kontakt:

info@placla.cz


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 1

Vydáno: 18. 11. 2015 6:36
Kategorie: Finance
Název zdroje: Wobsah (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
… děláme podnikání na internetu jednodušší
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.