Jabra reaguje na studii, která označuje mobilní telefony | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Jabra reaguje na studii, která označuje mobilní telefony


Náhlavní soupravy Jabra vydávají 800krát nižší množství záření než mobilní telefony; výsledky průzkumu poukazují na neinformovanost spotřebitelů

Praha, Česká republika – 15. června 2011 – Nová zpráva vydaná Světovou zdravotnickou organizací (WHO) a Mezinárodní agenturou pro výzkum rakoviny (IARC) poukazuje na možné potencionální zdravotní riziko pro spotřebitele. Zpráva uvádí, že záření, které vydávají mobilní telefony, může způsobovat vznik rakoviny – záření zvyšuje riziko výskytu zhoubných nádorů v mozku při používání bezdrátových telefonů. U používání náhlavních souprav je však množství záření 800krát nižší než je tomu u mobilních telefonů.

Podobně jako lidé nezůstanou ze strachu ze škodlivosti slunečního záření doma, nepřestanou ani používat mobilní telefony kvůli strachu z jejich záření. Na světě je více než 5 miliard uživatelů mobilních telefonů - mobily se staly běžnou součástí naší každodenní komunikace s ostatními a tak tomu bude i nadále. Použití náhlavní soupravy může omezit míru záření, které jsme vystaveni, až osmsetkrát, a dramaticky tak snížit intenzitu záření vydávaného mobilními telefony z max. 2 Wattů na 0,0025 Wattů, což je maximální hodnota u náhlavních souprav s technologií BluetoothTM, nebo na nulovou hodnotu u zařízení připojovaných kabelem.

Výsledky následného spotřebitelského průzkumu* financovaného výrobcem náhlavních souprav Jabra ukazují, že i přes možná rizika se lidé v běžném životě záření neobávají. Dvacet pět procent dotazovaných osob uvedlo, že se záření vůbec neobávají, a šedesát jedna procent prohlásilo, že se záření obávají jen málo nebo do určité míry. Poté, co se dozvěděli o vědeckých studiích dokládajících, že použití (bezdrátové) náhlavní soupravy s technologií BluetoothTM skutečně snižuje míru záření z mobilního telefonu, však 53 % z nich prohlásilo, že budou náhlavní soupravu používat.

„Lidem vadí záření z mobilních telefonů, ne však do té míry, aby je přestali používat. Zároveň neví, že použitím náhlavní soupravy se snižuje míra záření, kterému jsou vystaveni,“ prohlásila Anne Raaen Rasmussenová, první viceprezidentka divize mobilních zařízení značky Jabra. „Našim úkolem je informovat spotřebitele, že naše společnost nabízí řadu náhlavních souprav řešících obavy spotřebitelů, kteří chtějí snížit míru záření z mobilních telefonů.“

Tisková zpráva vydaná Mezinárodní agenturou pro výzkum rakoviny doporučuje omezit míru záření, které jsou lidé vystaveni, použitím náhlavních souprav a konstatuje: „Vzhledem k možným důsledkům této klasifikace a závěrů výzkumu na lidské zdraví je důležité, aby byl proveden další výzkum dlouhodobého intenzivního použití mobilních telefonů. Než budou dostupné informace z dalšího výzkumu, je důležité přijmout pragmatická opatření k omezení míry záření z mobilních telefonů, které jsou lidé vystaveni, použitím náhlavních souprav nebo upřednostněním krátkých textových zpráv.“ (Zdroj: http://www.iarc.fr/en/media-centre/pr/2011/pdfs/pr208_E.pdf)

Chcete-li se dozvědět více informací o nabídce náhlavních souprav Jabra, navštivte stránky Jabra.com.

Fotografie produktů značky Jabra naleznete zde

Metodologie průzkumu
Výsledky průzkumu zadaného výrobcem náhlavních souprav Jabra a provedeného firmou Lindberg International vycházejí z odp ovědí zjištěných přes internet od 2 518 spotřebitelů ve věku 18 – 55 let z pěti různých zemí – USA, Spojené království, Francie, Německo, Rusko a Japonsko. Respondenti byli dotázáni, zda vědí o obavách a reakcích na záření a doporučeném způsobu použití mobilních telefonů a zda vědí, jaký účinek má použití náhlavních souprav. Průzkum byl proveden v dubnu roku 2011. Statistická odchylka činí +/- 1,95 %.

O společnosti GN Netcom

Společnost GN Netcom je díky své značce Jabra přední mezinárodní firmou dodávající inovativní náhlavní soupravy. Společnost GN Netcom zaměstnává přibližně 850 pracovníků, provozuje obchodní kanceláře po celém světě a vyvíjí a dodává na trh širokou škálu bezdrátových náhlavních souprav, mikrofonů pro uživatele mobilních zařízení v automobilech a bezdrátové náhlavní soupravy i soupravy připojované kabelem pro kontaktní centra a kancelářské uživatele. Společnost GN Netcom je dceřinou firmou společnosti GN Store Nord A/S. Více informací naleznete na stránkách www.Jabra.com
# # #

© 2011 GN Netcom A/S. Všechna práva vyhrazena. Jabra® je registrovanou ochranou známkou společnosti GN Netcom A/S. Všechny ostatní ochranné známky uvedené v textu jsou majetkem příslušných vlastníků. (Design a specifikace se mohou změnit bez předchozího upozornění.)
Kontakt:

Jarmila Kaucká
Key Account Manager
marek.nemec@pram.cz
www.pram.cz
224913008


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 16. 6. 2011 9:57
Kategorie: Zdraví a zdravotnictví
Název zdroje: PRAM Consulting s.r.o. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
PRAM je agenturou s působením na českém a slovenském trhu, která nabízí téměř desetileté zkušenosti v oblasti PR, marketingu a podpory prodeje. Pomáhá obchodním partnerům nejen s prosazováním značky na trhu a s podporou prodeje jejich výrobků, ale také s mediální podporou a s organizováním akcí firemních, společenských či školení. Společnost PRAM se dále zabývá oblastí produkce, tisku, mediálního plánování, nákupu reklamy a výrobou reklamních předmětů.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.