ITU Evropský pohár v triatlonu ve výsledcích | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


ITU Evropský pohár v triatlonu ve výsledcích


Jerzyk zopakovala polské zlato v Karlových Varech Dvojitý ukrajinský triumf mezi muži

Karlovy Vary o nedělním dopoledni sledovaly třicetičlenné startovní pole žen a především výborné polské a italské výkony. V plavecké a cyklistické části zůstávalo vedení neměnné a dobrou spoluprací si minutový odstup udržovala dvojice Gaia Peron (Itálie) – Rahel Küng (Švýcarsko). Čtyři běžecké okruhy centrem Karlových Varů zamíchaly pořadím na předních příčkách a na vedoucí duo se dotáhly silné běžkyně. V posledním okruhu k trháku nasadila Agnieszka Jerzyk, která nedala na lázeňských schodech a ve finiši šanci favoritce Helle Frederiksen z Dánska. O třetí místo připravila hrdinku plavání a cyklistiky Gaiu Peron její týmová kolegyně Daniela Chmet.

Náročná triatlonová trať a vysoké teploty již druhým rokem „sedí“ polským závodnicím. Po loňském vítězství Ewy Komander si podobně vedla také Agnieszka Jerzyk.

Čeští fanoušci se soustředili na Radku Vodičkovou, která City Triathlon v roce 2009 vyhrála a loni skončila druhá. Vodičková se po plavání držela v první silné skupině pronásledovatelek. Technická závada v podobě spadlého řetězu ji připravila o cenné sekundy na kole. Již v posledních dvou z celkových sedmi okruhů se však začala vracet do závodu. V běžecké části umazávala postupně ztrátu a propracovala se až na konečné osmé místo. Jitka Šimáková obsadila konečné 21.místo.

Na start ITU Evropského poháru se postavila sedmdesátka mužů. Stejně jako počasí se měnilo také pořadí na čele závodu, který zpočátku působil dojmem malého mistrovství Itálie s vedoucí skupinou pěti italských reprezentantů a Australanem Bailiem. Nejvíce sil si na desetikilometrový běh schovali Ukrajinci Yegor Martynenko a Danylo Sapunov. Mezi ně se na medailových příčkách dokázal vklínit pouze Ryan Bailie.

Českou republiku reprezentovala pětice závodníků, z nichž nejvýše se umístil Tomáš Kroupa.

V historicky první Swietelski vrchařské prémii nasbíraly nejvíce bodů Gaia Peron, Rahel Küng a Helle Frederiksen. Mezi muži si se stoupáním na Zámeckém vrchu v Karlových Varech nejlépe poradili Alessandroni, Bailie a Facchinetti. Vloženou soutěž národů vyhráli Ukrajinci před Italy a Francouzi.

Kompletní výsledky na: www.sportsoft.cz

Kontakt:

Martina Poštová
martina.postova@witte-automotive.cz


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 22. 8. 2011 9:31
Kategorie: Auto-moto
Název zdroje: WITTE Nejdek, spol. s r.o. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
WITTE Automotive v Nejdku je předním českým výrobcem zamykacích systémů a klik pro automobilový průmysl.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.