IT specialisté žádají přísnější tresty za počítačovou kriminalitu | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


IT specialisté žádají přísnější tresty za počítačovou kriminalitu


Praha/Ostrava – Stále častějším problémem pro české podnikatele a občany se stává počítačová kriminalita. Odborníci na počítačovou bezpečnost však upozorňují, že tresty v České republice jsou příliš nízké a neodradí virtuální zloděje a hackery od kriminální činnosti.

„Zločin se velmi rychle přesouvá do virtuální oblasti. Dnes se již nevyplatí jít s punčochou vykrást banku. Když se nabouráte do jejího systému, můžete získat mnohem víc,“ upozorňuje na aktuální trend IT expert Milan Chromý ze společnosti AutoCont, která se dlouhodobě zabývá počítačovou bezpečností.
Pokud se specialistům podaří počítačového zloděje najít, mohou je předat policii. Nicméně pokud je opravdu usvědčen, čeká ho velmi směšný trest. Zatímco v USA si může zloděj odsedět za krádež dat i několik desetiletí, v Česku odchází nejčastěji od správního řízení s pokutou v řádu několika set korun.
„Samozřejmě ne každý zloděj si vybere banku. Cest, jak zbohatnout prostřednictvím krádeže dat a údajů, je mnoho a neustále se mění. Jakmile se lidé a firmy doslova obrní proti jednomu způsobu, virtuální zloději najdou jiný,“ dodává Chromý s tím, že nejčastějšími zloději firemních dat jsou sami zaměstnanci či bývalí zaměstnanci. Vyšší tresty za tento druh kriminality by mohl právě tyto potenciální pachatele od jejich úmyslu odradit.

České zákony nahrávají počítačové kriminalitě
Mezi trestnými hospodářskými činy v České republice je počítačová kriminalita na čtvrtém místě. Před ní je majetková zpronevěra účetní podvody, korupce a uplácení. „Tresty jsou u nás velmi nízké a málokdo si uvědomuje vysokou společenskou nebezpečnost tohoto jednání. Pokud se tímto problémem nezačnou zákonodárci co nejdříve zabývat, může mít počítačová kriminalita fatální následky na českou ekonomiku,“ komentuje aktuální situaci expert na IT bezpečnost Milan Chromý z AutoContu.
Největší krádeží dat všech dob na internetu je případ spojený s hackerem Albertem Gonzalezem, který se podílel na krádeži dat z více jak čtyřiceti milionů kreditních a debetních karet. Soud ho v USA potrestal vedle mnohaletého vězení také náhradou škody. Americké úřady mu taktéž zabavily veškerý majetek a hotovost v celkové výši 1,6 milionů dolarů.
Kontakt:

Tomáš Zdechovský
Jednatel
info@commservis.com
734 335 909


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 20. 3. 2012 7:57
Kategorie: Informační technologie
Název zdroje: Agentura Commservis.com (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Komunikační a public relations agentura specializující se manažerské vzdělávání, public relations, krizovou komunikaci a mediální obhajoby, politickou komunikaci, outdoor/teambuilding, tvorbu marketing strategií, image, výzkumy a analýzy. Jazykové kurzy pro firmy, instituce a manažery: angličtina, němčina, italština, francouzština, španělština ve třech úrovních pokročilosti.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.