iRobot vysává ve Fukušimě radioaktivní nepořádek | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


iRobot vysává ve Fukušimě radioaktivní nepořádek


Speciální tým iRobotu, který byl před několika měsíci vyslán do Japonska, aby zde odstraňoval škody ve fukušimské jaderné elektrárně, je stále na místě a má plné ruce práce. Před několika měsíci, když bylo Japonsko čerstvě otřeseno z ničivého zemětřesení, které napáchalo škody v jaderné elektrárně Fukušima, bylo jasné, že jedině roboti mohou pomoci s průzkumem a odstraňováním škod, které ničivé zemětřesení a následná vlna tsunami napáchaly.

Společnost Tokyo Power Electric, která provozuje poškozenou jadernou elektrárnu, nyní experimentuje s novými systémy vytvořenými právě k odstranění alespoň některých radioaktivních nečistot z reaktorů. Z důvodu vysoké radiace je pobyt člověka stále životu nebezpečný, a proto jsou zde nasazováni mobilní roboti, které mohou pracovníci ovládat na dostatečně bezpečnou vzdálenost.

Jednoduše můžeme říci, že profesionální roboti iRobot Warrior jsou napojeni na výkonné průmyslové vysavače a vysávají toxický písek a smetí. Na speciálně upraveném robotickém rameni je připevněna vysávací hlava, která se snaží z podlahy dostat co nejvíce toxického odpadu a tím snížit hladinu radiace. Pracovníci tak mohou odstraňovat toxický odpad bez jejich osobního zapojení, pouze za pomoci mobilních robotů Warrior a nechat špinavou práci na nich. Na videu níže lze vidět proces odstraňování toxického odpadu z bohužel až děsivě prázdného prostředí jaderné elektrárny Fukušima.

Video ke shlédnutí zde: http://irobotvideo.cz/2011/07/21/irobot-vysava-ve-fukusime-radioaktivni-neporadek/Kontakt:

Jiří Chaloupka
Marketingový manažer
chaloupka@mercatus.cz
www.irobot.cz


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 21. 7. 2011 9:36
Kategorie: Ostatní
Název zdroje: Certus Mercatus s.r.o. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Certus Mercatus s.r.o.

Certus Mercatus s.r.o. je dynamická a progresivní společnost orientující se zejména na inovativní technologie a výrobky. Je výhradním distributorem robotických vysavačů americké značky iRobot. Ta již 21 let patří mezi lídry v robotice, což dokládá i skutečnost, že její
domáci roboty používá téměř 6 milionů zákazníků po celém světě a profesionální průmyslové roboty odebírá například americká armáda.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.