iRobot investoval do InTouch Health a prohlubuje svou účast ve zdravotnictví | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


iRobot investoval do InTouch Health a prohlubuje svou účast ve zdravotnictví


BEDFORD, Massachusetts, 27. února 2012 – společnost iRobot, oznámila 6milionovou investici a rozšířenou spolupráci se společností InTouch Health, která úspěšně působí na poli telemedicíny. V rámci 6milionové investice si iRobot zajistil minoritní podíl v této perspektivní společnosti a otevřel si dveře k dalšímu rozšiřování vzájemné spolupráce.

Společnosti iRobot a InTouch Health zahájily vzájemnou spolupráci v červenci 2011 za účelem využití poznatků ze zdravotnictví v oboru robotiky, jako se tomu například stalo v případě pokrokové mobilní platformy iRobot Ava. Nová užší dohoda s InTouch Health zajistila iRobotu rozšířený přístup do nemocnicí, pohotovostí, oddělení péče o pacienty či na operační sály.

„Společnost InTouch, která v současné době působí ve více než osmdesáti nemocnicích v USA a ve světě, se tímto zařadila mezi jednoho z prvních vývojářů telemedicínských zařízení schválených vládou, “ řekl Colin Angle, spoluzakladatel a CEO společnosti iRobot. „Investice společnosti iRobot do InTouch Health sbližuje oba oborové lídry a vytváří partnerství, které umožní vznik špičkových robotů pro vzdálenou zdravotní podporu,“ dodal Angle.

„Jak dokládá platforma Ava, iRobot v současnosti ovládá odvětví navigace, mobility, manipulace a umělé inteligence,“ řekl Yulun Wang, předseda představenstva a CEO společnosti InTouch Health. „Spolupráce společností InTouch Health a iRobot přinese průkopnické inovace ve zdravotnických zařízeních, což zajistí rychlou péči o pacienty kdykoliv a kdekoliv v nemocnicích, na jednotkách intenzivní péče, operačních sálech a v dalších prostorách, kde se provádějí zdravotnické úkony.“


O platformě AVA

Platforma iRobot AVA vznikla jako snaha společnosti iRobot zpřístupnit oblast robotiky širší odborné veřejnosti. Díky této platformě mohou developeři, designéři a specialisté na tržní inovace snáze a efektivněji proniknout do oblasti robotiky. Platforma AVA zahrnuje veškeré hardwarové a softwarové nástroje potřebné k vytvoření „vlastního robota.“ Laickým pohledem připomíná platforma AVA pojízdný věšák na oblečení.

Ve skutečnosti se však jedná o propracované multifunkční a hlavně inteligentní zařízení vybavené celou řadou senzorů, scannerem, dotykovým displejem, čtečkou čárových kódů, NFC rozhraním, špičkovým softwarem Aware® 2 a dalšími. Platforma AVA podporuje ovládání hlasem, převod textu na hlas, dokáže se sama nabít podobně jako robotické vysavače iRobot a mnoho dalšího.
Kontakt:

Jiří Chaloupka
Marketingový manažer
chaloupka@mercatus.cz
www.irobot.cz


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 1. 3. 2012 9:18
Kategorie: Zdraví a zdravotnictví
Název zdroje: Certus Mercatus s.r.o. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Certus Mercatus s.r.o.

Certus Mercatus s.r.o. je dynamická a progresivní společnost orientující se zejména na inovativní technologie a výrobky. Je výhradním distributorem robotických vysavačů americké značky iRobot. Ta již 21 let patří mezi lídry v robotice, což dokládá i skutečnost, že její
domáci roboty používá téměř 6 milionů zákazníků po celém světě a profesionální průmyslové roboty odebírá například americká armáda.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.