Invia.cz uskutečnila akvizici jedničky polského trhu online zájezdů | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Invia.cz uskutečnila akvizici jedničky polského trhu online zájezdů


Cestovní agentura Invia.cz, největší český online prodejce zájezdů, v září rozšířila své aktivity na polském trhu. Díky zisku 44% kapitálového podílu ve společnosti TravelPlanet se agentura stala polskou jedničkou v prodeji zájezdů na internetu. Nová akvizice přispěla k upevnění vedoucí pozice společnosti Invia.cz mezi online prodejci v rámci cestovního ruchu ve střední a východní Evropě.

Společnosti Invia.cz se podařilo ovládnout 50 % polského trhu s prodejem zájezdů přes internet. Získala totiž významný akciový podíl polského prodejce TravelPlanet, který se díky strategickým změnám v managementu stal v loňském roce lídrem trhu. Finanční sílu tohoto spojení dokazuje odhadovaná celková hodnota služeb nabízených cestovní agenturou Invia.cz a TravelPlanet, která by letos měla překročit částku 2,8 miliardy korun.

„Ziskem podílu ve společnosti TravelPlanet se nám podařilo vytvořit silnou skupinu, která má dominantní pozici ve třech klíčových trzích centrální Evropy, a to v České republice, na Slovensku a nově i v Polsku. Obchodní aktivity realizujeme i na ostatních trzích v regionu. Podařilo se nám tak úspěšně konsolidovat online trh se zájezdy ve střední a východní Evropě,“ sdělil Michal Drozd, předseda představenstva cestovní agentury Invia.cz.

Společnost TravelPlanet očekává od nové spolupráce s cestovní agenturou Invia.cz vzájemnou výměnu kompetencí obou firem. „Kromě dlouhodobého posilování naší pozice na polském trhu plánujeme, že se budeme aktivně podílet na vzniku regionálního lídra v odvětví online prodeje zájezdů, a to uvnitř skupiny Invia,“ uvedl Jerzy Krawczyk, člen dozorčí rady TravelPlanet. Společnost by podle prognózy pro rok 2011 měla při celkovém obratu TTV 1,1 miliardy Kč dosáhnout čistých tržeb 112 milionů Kč a čistého zisku ve výši 2,8 milionu Kč.

Trh online prodeje zájezdů má ve střední a východní Evropě velký růstový potenciál. V tomto regionu činí aktuální podíl internetového obchodu zhruba 10 % z celého segmentu cestovního trhu. Tento podíl by měl v nejbližších letech vzrůst až na 25 %. Společnost Invia.cz hodlá v souladu s tímto trendem pokračovat ve své expanzivní strategii, připravuje vstup na nové trhy a další akvizice.

„Již od počátku vzniku cestovní agentury Invia.cz jsme počítali s rozšiřováním aktivit na trhy střední a východní Evropy. V uplynulých třech letech se nám podařilo uskutečnit klíčové akvizice pro rozvoj našich služeb. V této strategii samozřejmě hodláme pokračovat i nadále a stále hledáme nové možnosti. Jedním z našich cílů je například vstup na burzovní trh a veřejná nabídka akcií,“ informoval Michal Tůma, marketingový ředitel cestovní agentury Invia.cz.Kontakt:

Petr Lesenský
pr@lesensky.cz
+420774743800


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 30. 9. 2011 20:01
Kategorie: Cestování
Název zdroje: Petr Lesenský (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Tým odborníků specializujících se na PR, média a marketing.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.