Inteligentní elektropohony BionX pro jízdní kola: Nejvyšší kvalita a úspora energie | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Inteligentní elektropohony BionX pro jízdní kola: Nejvyšší kvalita a úspora energie


(Uherský Brod, 26. 3. 2012) – Společnost AZUB Bike uzavřela na sklonku loňského roku exkluzivní smlouvu s kanadskou společností BionX, a pro jarní sezonu 2012 tak má připraveny ty nejlepší elektromotory pro jízdní kola.

Kanadské elektromotory značky BionX jsou extrémně lehké, umísťují se na zadní kolo, a tak snižují namáhání opotřebení řetězů a převodů. Vestavěný generátor využívá a rekuperuje brzdnou sílu. Takto získanou energii ukládá zpět do baterie a tím zvyšuje dojezd až o 15 %.
Baterie, motor a řídicí jednotka spolu hladce komunikují bez zbytečných kabelů. Systém zohledňuje, jakou silou šlapete do pedálů i jakou rychlostí jedete a podle toho vám dokáže poskytnout potřebnou sílu a zrychlení přesně ve chvíli, kdy to potřebujete.
Ovládací jednotka G2 slouží nejen k ovládání elektropohonu, ale také poskytuje informace jako běžný cyklocomputer. Díky ní získáte přehled o stavu nabití baterie, zvolené síle asistence, rychlosti, ale i o denní ujeté vzdálenosti, průměrné rychlosti a dalších. Ovládací jednotka je vybavena podsvíceným LCD displejem, na němž lze číst potřebné údaje ve dne i v noci.
Na těchto elektrosadách je ale převratný fakt, že je možné je nastavit a dělat servisní zásahy nejen přes počítač, ale i přes samotnou řídicí jednotku. Všechno funguje téměř stejně jako v autě. Při objednání sady zadáte, jak moc silově či frekvenčně jezdíte, zda jste sportovec, nebo starší paní jezdící do obchodu, zda budete mít ovládací jednotku na levé či pravé straně. A podle toho se vše nastaví. Tak je možno dosáhnout optimalizace výkonu, neuvěřitelně hladkého chodu a nízké spotřeby energie. Případné poruchy se pak řeší opět připojením celého systému k počítači, takže se lehce odhalí jakákoliv závada.
Na sady BionX je navíc poskytována plná dvouletá záruka. A to i na baterie, které jsou u konkurenčních výrobků často předmětem nejrůznějších záručních „spekulací“.
Na výběr jsou elektrosady s baterií do rámu, anebo elektrosady s baterií v zadním nosiči. Model s baterií v nosiči má navíc integrované zadní světlo, které se zapíná na ovládací jednotce současně se zapnutím podsvícení displeje.
Sada váží od 6,7 kg, má výkon 250W, dojezd mezi 40 a 105 km a točivý moment přes 40 Nm.
Cena elektrosad začíná na 39 990 Kč a lze je zakoupit buď na webu společnosti AZUB Bike www.azub.cz, anebo prostřednictvím jejích obchodních partnerů.O společnosti Azub Bike
Uherskobrodská společnost AZUB Bike již 11 let přináší na český a slovenský trh produkty alternativní cyklistiky. Sortiment společnosti zahrnuje nejen široký výběr vlastních lehokol a lehotříkolek, ale i cyklistické vybavení pro děti, jako jsou vozíky za kola, tažné tyče, přípojná kola a dětská odrážedla. AZUB Bike je také oficiálním distributorem skládacích kol Tern v České republice a dětských vozíků za kolo značky Burley. Dále dodává na český trh kožená sedla a doplňky značky Brooks a celé portfolio voděodolných brašen německé značky Ortlieb. Více informací o společnosti naleznete na stránkách www.azub.cz.Kontakt:

Marek Hadra
PR Director
hadra@aetna.cz
511114730


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 28. 3. 2012 8:17
Kategorie: Sport
Název zdroje: AETNA, spol. s r. o. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Poskytujeme komplexní služby v oblasti marketingu a PR.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.