Informační systém K2 v rumunské pobočce firmy HDT impex | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Informační systém K2 v rumunské pobočce firmy HDT impex


Ostrava, 30. 3. 2012 - Společnost HDT impex, dlouholetý klient společnosti K2 atmitec, se rozhodla rozšířit pole působnosti Informačního systému K2 i do své rumunské pobočky. Pro velkoobchodní prodej zvukové a světelné techniky zde využívá rumunského mandanta IS K2.

„Rumunská pobočka HDT impex funguje již od roku 2008 a po dobu prvních čtyř let využívala jednoduchý účetní software. Postupem času byl však kladen stále větší důraz na maximální podporu dceřiných společností, a tak jsme přistoupili
k zavedení IS K2. Konkrétně byl pro tohoto mandanta vytvořen specifický setup, který obsahuje všechny speciální tiskové sestavy v rumunském jazyce,“ říká Martin Semotam, vedoucí marketingu HDT impex.

Přímo do rumunštiny byly přitom přeloženy prodejní doklady, opravné listy, příjmové či výdajové doklady atd., a to s ohledem na akceptaci legislativních rozdílů. V rumunském jazyce jsou také řešeny sestavy pro účetní závěrky, prodeje na kasách s pomocí čteček čárových kódů, celní sazebník nebo číselníky v databázi partnerů. Modul Prodejka byl upraven na míru maloobchodního prodeje.

„Elektronické doklady nejsou bohužel v Rumunsku uznávány, a je proto potřeba prakticky ke každému účetnímu dokladu fyzicky vytisknout řadu dalších podkladů. Tuto část jsme vyřešili pomocí pohledů či výběrů, jejich řazením
a tvorbou vlastních tiskových dokladů, které jsou standardní součástí IS K2. Specifický přístup je pak u přenosu cen do rumunského mandanta, protože mají jiné DPH,“ dodává Martin Semotam.

Do budoucna plánuje HDT impex zavést také automatický přenos objednávek, nový konektor do e-shopu, čárové kódy do skladu, monitorování zboží na cestě, e-mailového klienta v IS K2 a systém automaticky odesílaných e-mailů po určených operacích. V současnosti má společnost v Informačním systému K2 4 mandanty, kteří plně komunikují s českým klientem.


###

O společnosti K2 atmitec
Společnost K2 atmitec s.r.o. vznikla v roce 1991 a po dlouholetém působení na trhu informačních technologií patří mezi přední výrobce a dodavatele informačních systémů. Postupem času společnost rozšířila pole své působnosti a nyní se na trhu profiluje jako dodavatel komplexních ICT řešení šitých na míru zákazníka. Společnost zaměstnává špičkové programátory, vysoce kvalitní projektové manažery a konzultanty, kteří profesionálně řídí implementaci do prostředí zákazníka. V současnosti pracuje jen s IS K2 více než 13 000 uživatelů v rozmanitých společnostech v různých zemích světa.


O společnosti HDT impex
Společnost HDT impex působí na českém trhu již od roku 1994 (dříve pod obchodním názvem Hurrican, který znají hlavně zákazníci z karlovarského regionu) jako významný distributor světelné a zvukové techniky, hudebních nástrojů a LED televizorů. V roce 2004 byla založena také slovenská pobočka HDT SK v Bratislavě a v roce 2008 pak rumunská pobočka v Nojoridu. Podrobnější informace na www.hdt.cz.Kontakt:

Marek Hadra
PR Director
hadra@aetna.cz
511114730


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 30. 3. 2012 15:16
Kategorie: Informační technologie
Název zdroje: AETNA, spol. s r. o. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Poskytujeme komplexní služby v oblasti marketingu a PR.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.