Implementace nové integrovatelné e-learningové infrastruktury do rezortu MV prostřednictvím videokonferenčního řešení | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Implementace nové integrovatelné e-learningové infrastruktury do rezortu MV prostřednictvím videokonferenčního řešení


Implementace nové integrovatelné e-learningové infrastruktury do rezortu MV prostřednictvím videokonferenčního řešení. Spolufinancování poskytly Evropské strukturální fondy z operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost. Výstupem projektu bude integrované e-learningové rozhraní pro vzdělávání zaměstnanců rezortu Ministerstva vnitra České republiky. Realizace vlastního projektu je rozdělena do období roku 2011 až 2014. Jednotlivé moduly budou obsahovat profesně zaměřené odborné kurzy z problematiky lidských práv, rovných příležitostí, boje proti korupci, etiky, strukturálních fondů a specifické komunikace ve specifických situacích s občany.

Tisková zpráva
Praha 1.9.2011


Zahájení projektu VPŠ MV v Praze ze SF EU „Implementace nové integrovatelné e-learningové infrastruktury do rezortu MV prostřednictvím videokonferenčního řešení“


Praha – Vyšší policejní škola Ministerstva vnitra v Praze 9 získala finanční podporu pro svůj unikátní projekt „Implementace nové integrovatelné e-learningové infrastruktury do rezortu MV prostřednictvím videokonferenčního řešení“.
Spolufinancování poskytly Evropské strukturální fondy z operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost. Výstupem projektu bude integrované e-learningové rozhraní pro vzdělávání zaměstnanců rezortu Ministerstva vnitra České republiky. Realizace vlastního projektu je rozdělena do období roku 2011 až 2014.
Jednotlivé moduly budou obsahovat profesně zaměřené odborné kurzy z problematiky lidských práv, rovných příležitostí, boje proti korupci, etiky, strukturálních fondů a specifické komunikace ve specifických situacích s občany.
Proč si VPŠ MV v Praze vybrala právě tato témata, vysvětlil ředitel Vyšší policejní školy MV PhDr. Ing. Jiří Zlámal, Ph.D.,MBA: „Současné trendy ve strategii EU považují komfort občanů za jednu z priorit a jedna z cest jak co nejefektivněji šířit informace k všem zaměstnancům rezortu Ministerstva vnitra je právě e-learning.“
Zároveň projekt proběhne v souladu se strategií Smart Administration, potřebami rezortu vnitra a cílových skupin, kde již dříve proběhlo dotazníkové šetření.
Na otázku jaký je přínos celého projektu odpověděla manažerka vzdělávání projektu Mgr. Aneta Vindušková: „Přínosem projektu je vytvoření e-learningového portálu, který zajistí elektronizaci a optimalizaci interních procesů. Dojde tak k eliminaci omezujících faktorů prezenční výuky (kapacita učebny, časové možnosti, náklady na dopravu, náklady na služební cesty z pohledu zaměstnavatele, etc.). E-learning je vhodnou formou individualizace vzdělávacího procesu dospělých, protože dává možnost modulového sestavování výukové cesty a vlastní volby časového průběhu. Přidanou hodnotou je pak získání klíčových kompetencí z oblasti ICT“.
Veškeré výukové moduly včetně on-line testování a generování osvědčení pro absolventy budou přístupné přes internet i intranet rezortu MV ČR.

Detailní informace o projektu naleznete na internetovém odkazu: http://www.skolamv.cz/projektsfeu/

Pro více informací, prosím, využijte kontakt:
Mgr. Helena Soukupová
GSM: +420 776 208 743
Email: pr@skolamv.czVstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 5. 9. 2011 9:02
Kategorie: Studium a vzdělání
Název zdroje: Vyšší policejní škola Ministerstva vnitra v Praze (NEověřený zdroj [?])
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.