I špičkovému IT odborníkovi se hodí headhunter | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


I špičkovému IT odborníkovi se hodí headhunter


Praha (11. 11. 2015) – V České republice míra nezaměstnanosti klesá a v říjnu se dostala na 5,9 %. Nejmenší míra nezaměstnanosti je právě v oblasti IT. Technologičtí giganti dychtí po ambiciózních zaměstnancích – programátorech, webdesignérech, databázových expertech a dalších. Špičkové společnosti inzeráty nevkládají na klasické servery pro hledání práce, platí si zveřejnění inzerátu na portálu Zeebra.cz, který vyhledává kvalifikované zaměstnance.

Mzdy se zvyšují zaměstnancům ve všech oblastech. Nicméně, některé firmy se zvyšování platů vyhýbají. A z takových firem programátoři a další IT specialisté utíkají za lépe placenými pozicemi. V takovém případě nastupují dovednosti headhuntera.

„Headhunter neboli lovec hlav vyhledává lidi na vrcholové pozice. V praxi to funguje tak, že si technologická společnost zaplatí headhuntera za to, že jim najde špičkového zaměstnance pro konkrétní pozici,“ řekl zakladatel portálu Zeebra.cz.

Zeebra.cz je internetový portál, který se zaměřuje na headhunting v rámci České republiky. Nabídky pracovních pozic pro české uchazeče se hrnou z 16 zemí světa, nikoliv pouze z tuzemských firem. Portál nabízí desítky pracovních míst pro programátory, webdesignéry, administrátory operačního systému Linux, databázové specialisty a další IT experty. Projekt Zeebra.cz aktuálně disponuje databází s více než 14 tisíci IT mozky.

„Největší firmy, kterým záleží na kvalitách a dovednostech zaměstnanců, si najímají právě headhuntery. Když vás jako programátora doporučí headhunter, váš vedoucí na vás bude pohlížet úplně jinak. Bude totiž vědět, že jste takový mozek, který firma hledá,“ dodává zakladatel projektu.

Projekt Zeebra.cz byl založený v roce 2003. Poskytuje služby významným tuzemským i nadnárodním společnostem. Mezi jeho klienty patří velké firmy, jako jsou například IBM, DHL, GoodData či Monster.com.Kontakt:

info@placla.cz


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 13. 11. 2015 11:01
Kategorie: Personalistika
Název zdroje: Wobsah (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
… děláme podnikání na internetu jednodušší
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.