Humlovo řešení je drakonické, ale něco se s tím dělat musí | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Humlovo řešení je drakonické, ale něco se s tím dělat musí


Portál Autanet.cz se domnívá, že v případě přetáčení tachometrů musí jít restrikce ruku v ruce s prevencí.

V médiích se objevilo prohlášení poslance Stanislava Humla, který žádá vysoké tresty za takzvané přetáčení tachometrů. V zákonu, který sepsal, za tento čin požaduje až deset let vězení.

Portál Autanet.cz obecně vítá jakoukoliv aktivitu, která směřuje k potírání nekalých praktik v autobazarech či při individuálním prodeji aut. „Bude zajímavé sledovat, kam ta debata povede. Samozřejmě právníci musí říci, jak lze přetáčení klasifikovat jako podvod a jak to prokázat. Jinak nechápu, jak je možné, že se přetáčí v takové míře a proč už za to nebyl někdo potrestán podle současné legislativy,“ ptá se provozovatel serveru Autanet.cz Jiří Řikovský.

Právě server Autanet.cz vyhlásil boj nepoctivým prodejcům. Činí tak snahou o maximální informovanost kupujících. Katalog autobazarů rozšířil o hodnocení prodejců podle kvality a nabídky služeb. Každý se nyní může podívat, kolik hvězdiček obdržel daný autobazar. Vybraní prodejci, kteří splňují nejdůležitější kritéria, získávají také značku Garance kvality.

„Podle mého soudu by měl být jasný trest za přetáčení, ale také je důležitá prevence. Snažíme se o ni tím, že inzerovat mohou jen prodejci, kteří splní klíčové parametry. Mezi nimi je i to, zda prodejce prověřuje historii vozidla a provádí kontrolu skutečného počtu najetých kilometrů,“ vysvětluje Řikovský.

Ochrana před podvodníky je jediná: Důvěřuj, ale prověřuj. Výhodu na straně kupujícího vždy představuje dostatek relevantních informací o vozidle. Na Autanet.cz si uživatel může prověřit historii vozidla například pomocí online formuláře. „Připravujeme také zákaznické hodnocení, jehož výsledkem by měly být reference a doporučení na kvalitní a seriózní prodejce, kteří se nesnižují k neférovému jednání typu přetáčení tachometrů,“ dodává provozovatel Autanet.cz.

Více hledejte na www.autanet.cz.
Kontakt:

Jiří Řikovský
manažer společnosti
rikovsky@autanet.cz
www.autanet.cz
733739355


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 27. 1. 2012 13:26
Kategorie: Auto-moto
Název zdroje: AUTANET CZ Group s.r.o. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Společnost AUTANET CZ Group s.r.o. provozuje motoristický inzertní portál s nabídkou vozidel od autobazarů i soukromých osob. V nabídce najdou návštěvníci také inzerci vozidel od německých prodejců. Jako první přináší Autanet.cz katalog s nezávislým hodnocením kvality autobazarů. Portál doplňují informace, články a novinky z motoristického světa.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.