Hudební podvečer Hemže 2011 | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Hudební podvečer Hemže 2011


Nadační fond Josefa Luxe Vás zve na již tradiční benefiční koncert, který se koná v neděli 2. října 2011 v 16:30 v kostele Nanebevzetí Panny Marie na Hemžích u Chocně.

Se svým programem vystoupí Bennewitzovo kvarteto v obsazení Jiří Němeček – housle, Štěpán Ježek – housle, Jiří Pinkas – viola a Štěpán Doležal – violoncello. Zazní Meditace na starováclavský chorál J. Suka, výběr z Cyprise A. Dvořáka, Cavatina L. van Beethovena a Kvartet Es dur J. Haydna.

Bennewitzovo kvarteto je jeden z nejvýraznějších kvartetních souborů nové generace Mladí hudebníci, Jiří Němeček, Štěpán Ježek, Jiří Pinkas a Štěpán Doležal, se potkali na AMU v roce 1998 a vzali si jméno po významném pedagogovi a houslistovi Antonínu Bennewitzovi (1833-1926).

Již v období studií získalo Bennewitzovo kvarteto několik významných ocenění. Sem patří zejména dvě zvláštní ceny ze soutěže ARD Mnichov 2004. O rok později přišla první cena a zlatá medaile na soutěži v Ósace s následným turné v Japonsku. V roce 2008 – desátém roce své existence – byl soubor vyznamenán první cenou na slavné soutěži Premio Paolo Borciani v Itálii. Turné, které bylo součástí této ceny, obsahovalo 50 koncertů a zavedlo Bennewitzovo kvarteto na významná pódia Evropy, USA a Japonska. Mladí hudebníci byli hosty v Tokyu, New Yorku, Bruselu, Benátkách, Hamburku a v mnoha dalších místech. Nadšená odezva u publika, kritiky i pořadatelů vyústila v řadu dalších pozvání do budoucna.

Vedle harmonického a bohatě různorodého hudebního projevu se kvarteto výrazně prezentuje svým ojedinělým výběrem repertoáru. Ačkoli je Bennewitzovo kvarteto poměrně mladý soubor, může již nabídnout obdivuhodně širokou paletu skladeb. Ta začíná u Bachových fug a přes autory klasicismu a romatismu pokračuje až ke skladatelům současnosti a zahrnuje také množství méně známých kompozic.

Výtěžek dobrovolného vstupného bude použit na Program podpory etické výchovy na základních a středních školách.

Všechny příznivce dobré hudby srdečně zve na Hudební podvečer Věra Luxová, předsedkyně správní rady Nadačního fondu Josefa Luxe.

http://www.fondlux.cz/akce/Hemze2011/Pozvanka_Hemze2011.pdf
Kontakt:

Věra Luxová
předsedkyně správní rady Nadačního fondu Josefa Luxe
vera.luxova@email.cz
http://www.fondlux.cz/akce/akce2011.html
775316806


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 27. 9. 2011 8:43
Kategorie: Kultura
Název zdroje: Nadační fond Josefa Luxe (NEověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Účel nadačního fondu

1. Podpora iniciativ a aktivit přispívajících k vytváření, rozvoji a ochraně duchovních, etických a kulturních hodnot. Přednostně budou podporovány aktivity usilující o:
- vytváření přátelských vztahů a vztahů spolupráce mezi skupinami i mezi jednotlivci, které umožňují odstraňování bariér bránících snahám o dosažení společného dobra
- důstojné postavení společenských menšin a respektování jejich osobitosti ze strany většiny
- rozvíjení občanské odpovědnosti za veřejné věci a posilování občanské společnosti
- rozvoj dovedností a znalostí napomáhajících orientaci v oblasti informací a jejich hodnocení
- odpovědnost při šíření informací
- etickou výchovu

2. Osvěta a poskytování podpory aktivitám duchovní, psychologické a jiné pomoci těm, kteří onemocněli leukémií a jejich blízkým.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.