Hudební festival Královédvorský advent 2009 | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Hudební festival Královédvorský advent 2009


V letošním roce se bude opět konat festival duchovní hudby Královédvorský advent, který nabídne řadu předních interpretů klasické hudby. Dramaturgem a duchovním otcem tohoto festivalu je královédvorský varhaník a ředitel kůru Vít Havlíček, profesor pardubické konzervatoře.

Stejně jako v loňském ročníku, který se těšil velkému zájmu veřejnosti, se během adventu uskuteční čtyři koncerty - každou adventní neděli jeden, vždy od 16 hodin. Kromě druhého koncertu, který proběhne ve sboru Českobratrské církve evangelické, bude místem konání kostel sv. Jana Křtitele ve Dvoře Králové nad Labem.

Interpretem zahajovacího koncertu, který se uskuteční 29. listopadu, bude pěvecký sbor Salvátor se sbormistrem Tomášem Židkem. Na druhém koncertě se představí komorní orchestr Collegium camerale s uměleckým vedoucím Jiřím Hrubým a Královédvorský komorní sbor se sbormistrem Petrem Růžičkou. Obsazení třetího koncertu 13. prosince bude poněkud netypické. Posluchači uslyší nástroj, který se v prostředí kostela jen tak nevidí – harfu. Rozezní ji přední česká harfistka Ivana Dohnalová, která koncertuje po celé Evropě a je první harfistkou Státní filharmonie Brno. Spolu s ní vystoupí externí členka Národního divadla v Praze mezzosopranistka Irena Magnusková a flétnistka Zuzana Bandúrová. Závěrečný koncert 20. prosince bude patřit Královédvorskému chrámovému sboru a orchestru s dirigentem Vítem Havlíčkem.

Záštitu nad celou akcí převzali hejtman královéhradeckého kraje Lubomír Franc, biskup královéhradecké diecéze Dominik Duka a starostka města Dvora Králové nad Labem Mgr. Edita Vaňková. Pořadatelem je Římskokatolická farnost Dvůr Králové nad Labem a občanské sdružení KLÍČ.
Kontakt:

Josef Pojezdný
spolupořadatel
pojezdny@tiscali.cz
739 470 683


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 23. 11. 2009 18:14
Kategorie: Kultura
Název zdroje: Festival Královédvorský advent (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Festival duchovní hudby Královédvorský advent se koná ve Dvoře Králové a nabízí koncerty předních interpretů klasické hudby. Dramaturgem a duchovním otcem tohoto festivalu je královédvorský varhaník a ředitel kůru Vít Havlíček, profesor pardubické konzervatoře. Pořadatelem je Římskokatolická farnost Dvůr Králové nad Labem a občanské sdružení KLÍČ.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.