Letošní festival duchovní hudby v Želivě představí opět mistrovská díla se skvělými interprety | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Letošní festival duchovní hudby v Želivě představí opět mistrovská díla se skvělými interprety


STÁHNOUT Musicaf.JPG (maximální velikost 0,5 MB)

V sobotu 22. června zahájí želivský festival duchovního umění Musica Figurata již svůj čtvrtý ročník. Během léta představí špičkoví interpreti neotřelý repertoár, který jistě uspokojí nejen znalce duchovní hudby, ale také běžné posluchače.

Záštitu nad letošním ročníkem převzal šlechtic Constantin Kinský, který se vrátil do kraje svých předků. Přes to, že se narodil ve Francii a desítky let žil v zahraničí, zde se snaží pomáhat rozvoji regionu. Se svou manželkou jsou velkými podporovateli a milovníky umění.

„Velmi nás potěšilo, že pan Kinský poskytl záštitu našemu festivalu. Poprvé tak dojde ke kulturnímu propojení dvou míst, na kterých se významně podepsal architekt Jan Blažej Santini,“ přibližuje Marika Pečená, umělecká ředitelka festivalu.

V želivském klášteře proběhla během letošního jara celková oprava ambitů, která značně pozvedla úroveň této národní kulturní památky. „Součástí zahájení festivalu bude představení zcela nové expozice obrazových sbírek z klášterních archivů, která bude komentovaná jejím autorem, historikem umění Martinem Šandou.

V úvodním hudebním vystoupení se představí soubour Musica da Chiesa, ve kterém se sešli dva zkušení multiinstrumentalisté, které kromě zájmu o hru na historické a lidové hudební nástroje spojuje také touha zprostředkovat širokému okruhu posluchačů bohatství duchovní hudby“, dodává umělecká ředitelka festivalu Marika Pečená.Kontakt:

Tomáš Zdechovský
Jednatel
info@commservis.com
http://www.commservis.com
734 335 909
+420 495 279 247


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 20. 6. 2013 22:45
Kategorie: Kultura
Název zdroje: Agentura Commservis.com (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Komunikační a public relations agentura specializující se manažerské vzdělávání, public relations, krizovou komunikaci a mediální obhajoby, politickou komunikaci, outdoor/teambuilding, tvorbu marketing strategií, image, výzkumy a analýzy. Jazykové kurzy pro firmy, instituce a manažery: angličtina, němčina, italština, francouzština, španělština ve třech úrovních pokročilosti.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.