Hradečtí startéři Formule 1 trénují mozek v neurolaboratoři | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Hradečtí startéři Formule 1 trénují mozek v neurolaboratoři


STÁHNOUT Monitoring obr.jpg (maximální velikost 0,5 MB)

Hradec Králové – Po celém světě právě probíhá unikátní vzdělávací soutěž F1 ve školách, kam se přihlásili i studenti hradeckého Gymnázia J. K. Tyla. V rámci svého týmu mají za úkol nejen vyrobit vlastní model formule 1, který nejrychleji odstartuje a projede dráhou, ale musí svou práci zvládnout také prezentovat, marketingově zviditelnit a pracovat se sponzory.

„Projekty, jako je tento, jsou významným přínosem pro dnešní školství. Učí totiž děti přímo praktickou podobu jednotlivých disciplín, ne pouze teoretické poučky,“ vysvětluje Eva Fruhwirtová, trenérka ze společnosti Commservis.com.

Hradeckou neurolaboratoř kontaktoval hradecký tým kvůli přípravě svých startérů. Již v loňském roce se jim trénink rychlosti reakce a koncentrace vyplatil. „Ačkoliv je tento projekt stavěný na strategii a technických dovednostech, rozhodující roli při závodech budou hrát tisíciny sekundy, které náš startér nemůže zaspat. Čím rychlejší bude, tím větší máme šanci na vítězství.“ zdůrazňuje Jiří Šatalík, manažer projektu na Gymnáziu J. K. Tyla.

Startéři trénují především koncentraci a rychlost reakce
„Hlavní důraz je v rámci tréninku kladen na koncentraci a postřeh. Startéři trénují na speciálních přístrojích Mindball a Mozkostřelba, kde nacvičují správné soustředění na start. Tréninkový program je doplněn o různá cvičení a speciální programy na zdokonalení rychlosti reakce na startu,“ popisuje trénink mentální kouč startérů Markéta Fixová.

V průběhu závodu se týmům rozsvěcí světla, jakmile zhasnou, startér musí co nejrychleji zareagovat odpálením ampulky se stlačeným CO2. Rychlost reakce může být klíčová. Udržet pozornost až do poslední chvíle je velmi náročné a kdo povolí, může rapidně změnit výsledky celého týmu.

„Protože tým chce investovat do vítězství maximum, přistoupili jsme na formu kombinovaného tréninku. Část tréninku proběhne přímo u nás v neurolaboratoři na přístrojích a část bude formou domácí práce obou startérů, kteří se připravují na soutěž. Obdrželi speciální domácí cvičení, kterými výrazně zvyšují efekt celého tréninku,“ uzavírá Markéta Fixová.

Hradecký tým chce zopakovat úspěch z loňského roku
V loňském roce skončil hradecký tým na druhém místě v celostátním finále. Díky velmi těsnému výsledku se na světový šampionát spojil s prvním týmem a zajistil si možnost reprezentovat Českou republiku v celosvětovém finále v Texasu. Celostátní finále se v letošním roce uskuteční 31. května v Plzni a případné vítězství by hradecký tým zavedlo na celosvětové finále do Abú Dhabí.

Gabriela Vaňková
Kontakt:

Markéta Fixová
Mentální kouč
fixova@commservis.com
http://www.commservis.com
+420 734 335 909


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 22. 5. 2014 16:23
Kategorie: Studium a vzdělání
Název zdroje: Agentura Commservis.com (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Komunikační a public relations agentura specializující se manažerské vzdělávání, public relations, krizovou komunikaci a mediální obhajoby, politickou komunikaci, outdoor/teambuilding, tvorbu marketing strategií, image, výzkumy a analýzy. Jazykové kurzy pro firmy, instituce a manažery: angličtina, němčina, italština, francouzština, španělština ve třech úrovních pokročilosti.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.