Hradecká neurolaboratoř navázala spolupráci se střední školou v Pardubicích | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Hradecká neurolaboratoř navázala spolupráci se střední školou v Pardubicích


Hradec Králové/Pardubice – Na počátku letošního roku hradecká neurolaboratoř Commservis.com navázala v oblasti neurotechnologií spolupráci se Střední průmyslovou školou elektrotechnickou v Pardubicích. Cílem této spolupráce je vynalézt takové přístroje, které budou pomáhat při rehabilitaci dětí a lidí, již utrpěli nějaké poranění hlavy nebo jsou po autonehodě.

„Když si člověk zlomí ruku, musí ji mít po nějakou dobu v klidovém režimu a poté nastává období rehabilitace, aby ruka opět mohla zcela běžně fungovat a přesně tak je to i s naším mozkem. Pokud měl člověk například autonehodu, při níž si způsobil otřes mozku, musí být z počátku rovněž v klidovém režimu, po kterém by mělo nastat jeho trénování, aby nedošlo k jeho dysfunkci,“ uvádí ředitel neurolaboratoře Commservis.com a mentální kouč Tomáš Zdechovský, který za svůj výzkum v oblasti tréninku mozku byl nominován na prestižní cenu WIFI Award ve Vídni.

Spolupráci podporuje i hejtman Pardubického kraje
„Celý koncept tréninku mozku a technologického vývoje přístrojů mě velmi zaujal. Patřím mezi lidi, kteří zastávají názor, že je důležité pracovat na kondici nejen fyzické, ale i psychické. Královéhradecká neurolaboratoř v čele s trenérem Tomášem Zdechovským se úspěšně zabývá již několik let výzkumem a tréninkem kognitivních schopností, díky čemuž je neurolaboratoř známá i po světě,“ komentoval hejtman Martin Netolický, proč je důležité spolupráci podporovat. „Jsem velmi rád, že se na tomto projektu podílejí studenti Střední průmyslové školy elektrotechnické v Pardubicích,“ dodal hejtman.

O české know-how je zájem i v zahraničí
To, že české neurolaboratoře nejsou s trendy týkajícími se tréninku mozku nikterak pozadu, dokládá na jedné straně stále rostoucí poptávka klientů po nových tréninkových aktivitách a na straně druhé zájem zahraničních institucí a kapacit o know-how z českého prostředí. Počet neurolaboratoří na trénink mozku neustále roste. V České republice se nacházejí pouze dvě neurolaboratoře, a to v Hradci Králové a Třebíči, kde zatím můžou pacienti trénovat zlepšení kognitivních schopností a koncentrace.
Vedle dvou zmíněných neurolaboratoří v České republice vznikly dvě na Slovensku a jedna v Číně. Další neurolaboratoře s českým know-how se v letošním roce chystají v USA, kde Tomáš Zdechovský na téma tréninku mozku přednášel, dále v Albánii, Maďarsku, Rakousku nebo Rusku.Kontakt:

Tomáš Zdechovský
Jednatel
info@commservis.com
http://www.commservis.com
734 335 909
+420 495 279 247


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 12. 1. 2014 10:34
Kategorie: Zdraví a zdravotnictví
Název zdroje: Agentura Commservis.com (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Komunikační a public relations agentura specializující se manažerské vzdělávání, public relations, krizovou komunikaci a mediální obhajoby, politickou komunikaci, outdoor/teambuilding, tvorbu marketing strategií, image, výzkumy a analýzy. Jazykové kurzy pro firmy, instituce a manažery: angličtina, němčina, italština, francouzština, španělština ve třech úrovních pokročilosti.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.