Hradec se chystá na oslavy Evropského dne mozku | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Hradec se chystá na oslavy Evropského dne mozku


Hradec Králové – Ve čtvrtek 13. března proběhnou v Hradci Králové velkolepé oslavy Evropského dne mozku. Při jejich pořádání se spojily dvě instituce, zabývající se tréninkem a rozvojem mozku na světové úrovni. Jsou jimi hradecká neurolaboratoř Commservis.com a Studijní a vědecká knihovna v Hradci Králové.

Evropský den mozku se slaví již od roku 1998 a je prvním dnem světového týdne mozku. Při této příležitosti se setkávají špičky v oboru neurologie po celém světě a pořádají různé přednášky a akce pro veřejnost.
„Každoročně pořádáme oslavy dne mozku v neurolaboratoři, letos jsme se však rozhodli přiblížit problematiku mozku a jeho tréninku i širší veřejnosti a připravit pro ně větší akci. Málokdo ví, že nejsou posilovny jen pro tělo, ale i pro mozek. Většina lidí se zaměří jen na křížovky a více pro svůj mozek nedělá. Tam se ale slova často opakují, takže po chvíli přestanou být kvalitní metodou tréninku,“ říká mentální koučka Markéta Fixová z hradecké neurolaboratoře.

Oslavy propojí přednášky s praktickým vyzkoušením

Pro návštěvníky jsou připraveny dva bloky přednášek a praktické ukázky metod, technik a přístrojů na trénink mozku. „Celý program začne v 15:30 přednáškou Tomáše Zdechovského, mentálního kouče z neurolaboratoře Commservis.com, na téma tréninku a rozvoje mozku. Od 16:30 se účastníci oslav dozvědí více o tréninku paměti od Gabriely Holečkové ze Studijní a vědecké knihovny v Hradci Králové. Konec programu je ryze praktický. Návštěvníci si zde na vlastní kůži mohou vyzkoušet přístroje a cvičení, které pomáhají rozvoji kognitivních funkcí mozku,“ popisuje oslavy Markéta Fixová.
Oslavy jsou pro veřejnost nachystány v konferenčním sále Studijní a vědecké knihovny v Hradci Králové a je možné přijít kdykoli v průběhu programu. Vstup je pro všechny zdarma.
Kontakt:

Markéta Fixová
Jednatel
info@commservis.com
http://www.commservis.com
734 335 909
+420 495 279 247


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 7. 3. 2014 16:07
Kategorie: Společnost a životní styl
Název zdroje: Agentura Commservis.com (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Komunikační a public relations agentura specializující se manažerské vzdělávání, public relations, krizovou komunikaci a mediální obhajoby, politickou komunikaci, outdoor/teambuilding, tvorbu marketing strategií, image, výzkumy a analýzy. Jazykové kurzy pro firmy, instituce a manažery: angličtina, němčina, italština, francouzština, španělština ve třech úrovních pokročilosti.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.