Historicky první kontejner s darovanými koly jede k dětem do Gambie | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Historicky první kontejner s darovanými koly jede k dětem do Gambie


V průběhu března se gambijské děti již opravdu dočkají darovaných jízdních kol od českých dárců. Stane se tak díky dobrým skutkům české veřejnosti, ale také díky právě uzavřenému partnerství s ostravskou přepravní společností NH - TRANS, SE. Společnost NH - TRANS, SE tak svým vstupem do projektu Kola pro Afriku vyřešila největší překážku na cestě kol k dětem do Gambie a tou byla přeprava, respektive zajištění dostatečného finančního obnosu na tuto přepravu.

Během prvních 10 měsíců projektu Kola pro Afriku v České republice bylo darováno na 7 tisíc jízdních kol pro děti v Gambii. Darovaná kola mají dětem v této zemi umožnit cestu ke vzdělání.

Aktivity kolem projektu Kola pro Afriku se vyvíjely od počátku velmi pozitivně, téměř pohádkově. Veřejnost se zapojovala nezištně, dobrovolnicky a lidé různě vyjadřovali svou podporu, převážně darovaným kolem. Hledání partnera pro přepravu kol do Gambie se jevilo dlouhou dobu jako nejvíce náročná část projektu. S přibývajícími darovanými koly vyvstávala otázka převozu stále hlasitěji. Do mozaiky projektu však přišla odpověď přesně v pravou chvíli a ze správného zdroje. Pomocnou ruku nabídla přepravní společnost NH - TRANS, SE.

„O projektu Kola pro Afriku jsme se dozvěděli z médií. Na počátku někteří z nás darovali kolo a se zájmem sledovali jejich další osud. Když jsme se dozvěděli, že největším úskalím je samotná přeprava kol, napadlo nás: kdo jiný, než spediční společnost, která má dlouholeté zkušenosti v přepravě by měla s převozem kol pomoci. Po několika společných jednáních vzniklo partnerství, které pevně věříme, pomůže myšlenku pomoci dětem ke vzdělání uskutečnit a naplnit tak vysněný cíl“, oznámilo představenstvo společnosti NH – TRANS, SE.

„Opět vidíme, jak je důležité nechat svobodu tam, kde se rodí pomoc druhým. Pomoc má svou velkou hodnotu, když přichází svobodně, protože chce a může.“ říká ředitel obecně prospěšné společnosti Kola pro Afriku Roman Posolda. „A takto nás to s pomocí od druhých provází po celou dobu projektu v České republice. Velmi si toho vážíme.“ dodává ředitel společnosti.

Vstupem společnosti NH - TRANS, SE do projektu jsme se s darovanými koly výrazně posunuli k dětem do Gambie. První kontejner s pěti sty připravenými koly odjede koncem února tohoto roku z centrálního skladu v Ostravě Koblově. Předání těchto kol následně proběhne v Gambii, po třech týdnech kombinované cesty - jízdy kol po železnici a po moři do přístavu hlavního města Gambie, Banjulu.

Společnost NH - TRANS, SE má již zkušenost s charitativní činností. V roce 1999 úspěšně přepravovala darovaný vánoční strom z České republiky do Vatikánu. Lze tedy věřit, že se i tato cesta zdaří a děti v Gambii budou mít možnost, díky české pomoci, dostávat se ke vzdělání.

Kontakt:

Tomáš Zdechovský
Jednatel
info@commservis.com
http://www.commservis.com
734 335 909
+420 495 279 247


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 6. 2. 2013 17:16
Kategorie: Ostatní
Název zdroje: Agentura Commservis.com (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Komunikační a public relations agentura specializující se manažerské vzdělávání, public relations, krizovou komunikaci a mediální obhajoby, politickou komunikaci, outdoor/teambuilding, tvorbu marketing strategií, image, výzkumy a analýzy. Jazykové kurzy pro firmy, instituce a manažery: angličtina, němčina, italština, francouzština, španělština ve třech úrovních pokročilosti.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.