Historicky první den otevřených dveří v Lichtenštejnském paláci | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Historicky první den otevřených dveří v Lichtenštejnském paláci


Ve středu 28. září 2011, na státní svátek Dne české státnosti, se uskuteční historicky první Den otevřených dveří v Lichtenštejnském paláci na pražské Kampě. Jeden z nejkrásnějších a nejrozsáhlejších pražských paláců patří mezi oficiální vládní budovy. V současnosti je využíván zejména pro jednání s významnými zahraničními delegacemi, jejich ubytování a pořádání prestižních konferencí.

Stalo se již tradicí Úřadu vlády ČR u příležitosti státních svátků a významných výročí zpřístupnit prostory některého z objektů v jeho vlastnictví široké veřejnosti a umožnit tak návštěvníkům nahlédnout do míst, kde se setkávají významné osobnosti české i světové politické scény. Prohlídky budou probíhat v organizovaných skupinách za doprovodu průvodce a jejich součástí bude i výklad o historii paláce.

Základní informace o paláci: Rozlehlý objekt s bohatou historii, vybudovaný v letech 1697-1698 na šestibokém půdorysu, náleží k výrazným stavbám Malostranského panoramatu zakončeného monumentální siluetou Pražského hradu. V současné době využívá vláda České republiky Lichtenštejnský palác k reprezentačním účelům. V apartmánech situovaných do druhého patra pobýval při návštěvě Prahy v roce 1995 španělský král Juan Carlos s chotí Sofií, v roce 1996 zde byla ubytována britská královna Alžběta II. se svým manželem princem Filipem a v roce 2002 japonský císař Akihito s císařovnou Mičiko. V roce 2006 zde pobýval ruský prezident Vladimír Putin. Jednotlivé sály a salonky jsou využívány také k pracovním setkáním a poradám, odborným seminářům a konferencím.

Kontakt pro média: Dan Urban (urban.dan@vlada.cz, 224 002 594)

Datum: 28. září 2011 od 9.00 do 16.00

Místo: Lichtenštejnský palác, U Sovových mlýnů 506/4, Praha 1Kontakt:

Jan Osúch
tiskový mluvčí vlády
osuch.jan@vlada.cz
773 692 234
224 002 058


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 27. 9. 2011 13:33
Kategorie: Cestování
Název zdroje: Úřad vlády ČR (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Úřad vlády České republiky je ústředním orgánem státní správy. Úřad plní úkoly spojené s odborným, organizačním a technickým zabezpečením činnosti vlády České republiky a jejích orgánů.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.