Gumová plocha ochrání děti na Višňovce | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Gumová plocha ochrání děti na Višňovce


V pondělí 23. února slavnostně otevřeli pardubičtí politici dvě dětská hřiště společně s těmi, kterým jsou tato hřiště určena, tedy s dětmi ze sídliště ve vnitrobloku Višňovka.

Přestavba starých, již nevyhovujících hřišť ve vnitroblocích na Višňovce za domy v ulici S. K. Neumanna trvala necelé dva měsíce a provedla ji firma INGBAU. Nyní hřiště splňují všechny normy požadované Evropskou unií.
„Obnovu těchto dvou hřišť jsme realizovali v rámci plnění strategie a vize, které máme schválené v rámci urbanistické studie sídlištních útvarů Dukla a Višňovka,“ řekl starosta Městské části Pardubice V Jaroslav Kňava.
Hřiště byla zrekonstruována za 1 567 443 Kč. Finanční prostředky poskytlo město Pardubice, městský obvod Pardubice V a využity byly také dotace ze státního rozpočtu.
Skluzavka, houpačky, lávka, hrad, bludiště, houpací figurky a další atrakce jsou určeny pro děti do deseti let. Před pádem je chrání nová gumová dopadová plocha.
Slavnostního předávání se zúčastnil Daniel Petruška, poslanec za Pardubicko, Jaroslav Kňava, starosta městského obvodu Pardubice V, dále Ing. Miroslav Baťa a Ladislav Doležal, radní MO Pardubice V, Ing. Jiří Hájek, zastupitel MO Pardubice V a předseda finančního výboru, Ing. Petr Hrubant, vedoucí Odboru dopravy a životního prostředí Městského obvodu Pardubic V, Ing. Igor Malý, zástupce firmy INGBAU.
Kontakt:

Jana Kožená
account manager
jana.kozena@pr1.cz
774994023
466030821


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 24. 2. 2009 8:15
Kategorie: Veřejná správa
Název zdroje: PR1.cz (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Agentura se zaměřením na public relations
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.