Green Apple pro Konica Minolta: naučila uživatele šetřit životní prostředí | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Green Apple pro Konica Minolta: naučila uživatele šetřit životní prostředí


• Institut ocenil především ekologický provoz optimalizovaných tiskových systémů • Optimalizace ušetří společnostem více než 40 procent nákladů • Konica Minolta pravděpodobně dodrží závazek snížit emisi skleníkových plynů o 20 % Praha, 21. 2. 2012 – Konica Minolta získala prestižní ekologické ocenění Green Apple Award. Přední environmentální cena patří společnosti zejména za unikátní dokumentová řešení Green Audit Process, která přinutila uživatele tiskáren a multifunkčních zařízení výrazně šetřit náklady i životní prostředí.

Ekologie patří mezi hlavní pilíře dlouhodobé strategie Konica Minolty. Při vývoji nových produktů klade důraz na návrhy s minimálním dopadem na životní prostředí a snižování počtu používaných dílů. Pro výrobu jsou vybírány ekologicky šetrné materiály a recykláty – a přísná kontrola provází také celý výrobní proces. Společnost vyhodnocuje energetickou a materiálovou náročnost i následné redukování odpadu. Striktní ekologická pravidla se týkají i obchodu, logistiky a následné recyklace a regenerace materiálů.

Konica Minolta se také již v roce 2005 zavázala, že do roku 2015 sníží emise skleníkových plynů o 20 procent – v tuto chvíli je velmi pravděpodobné, že se jí závazek podaří splnit.

Green Apple ocenil Konica Minoltu především za optimalizované tiskové systémy. „ Jde o chytrá řešení, která pomáhají uživatelům nalézt nejčastější zdroje plýtvání papírem, spotřebními materiály i energiemi. Náš vlastní Green Audit Process se soustředí především na přesné vyčíslení nákladů na tisk a kopírování, odhalení nekázně zaměstnanců, centralizaci tiskového parku a vhodné zvolení typů tiskové techniky pro jednotlivé účely – tak, aby bylo zamezeno užívání zbytečně drahých variant tisku,“ říká Jiří Jelínek, ředitel pro rozvoj obchodu Konica Minolta Business Solutions Czech.

Konica Minolta nabízí zákazníkům při implementaci optimalizovaných tiskových systémů tři základní postupné kroky. V první fázi (Poradenství) využívá pečlivě vypracovanou metodologii a analytické nástroje, kdy monitoruje využití tiskových zařízení a počet výtisků. Následně propočítá náklady na provoz současné tiskové infrastruktury a navrhuje takový typ optimalizace, který maximálně splňuje firemní potřeby.

Druhá fáze (Implementace) představuje víc než pouhé instalování nového tiskového zařízení. Implementační změny podporují obchodní prostředí a procesy zákazníka. Konica Minolta poskytuje kompletní péči od úvodního projektu, přes dodání všech produktů, softwarových nástrojů, až po on-line školení uživatelů a technické poradenství.

V závěrečné fázi (Řízení a kontrola) poskytuje společnost zákazníkům tzv. aktivní servis – s automatickými dodávkami spotřebního materiálu a náhradních dílů, ale také kompletní péči o další instalace, změny nebo dodatečná školení. Samozřejmostí je také monitoring sledování využívání zařízení, jejich vzdálená správa nebo zpětná vazba s pravidelnými zprávami pro vedoucí pracovníky.

„Naše zkušenosti ukazují, že zákazníci optimalizací ušetří až 40 procent nákladů. Samozřejmě s tím souvisí i šetrnost k životnímu prostředí a významná časová úspora,“ uzavírá Jiří Jelínek.

Více informací o optimalizovaných tiskových systémech lze nalézt na:
http://www.konicaminolta.cz/business-solutions/products/consulting-and-services/optimized-print-services.html.


O společnosti Konica Minolta Holding, Inc.
Konica Minolta je zastoupena v 64 zemích celého světa. Zaměstnává celkem 35 600 zaměstnanců a její výrobky a služby můžete najít na 14 000 obchodních a servisních místech. Centrálu má v Tokiu, evropská centrála sídlí v Hannoveru a americká v Ramsey (New York). Rychlý vývoj všech technologií zajišťuje více než 26 vývojových a technických center.

O společnosti Konica Minolta Business Solutions Czech
Konica Minolta Business Solutions Czech spol. s r. o. je součástí celosvětové sítě a uspokojuje potřeby, které vznikají na českém trhu, a pečuje o české zákazníky. V roce 2005 a 2010 bylo české zastoupení společnosti Konica Minolta vyhlášeno nejlepším zastoupením v evropském regionu, a to především díky kvalitě zákaznických služeb. Pozici na trhu podtrhují i tržní podíly roku 2010 – Konica Minolta je v České republice číslo jedna v produkčním tisku s podílem přes 65 %. Lídrem trhu je i v prodeji barevných multifunkčních zařízení (38,2 %) a prodeji černobílých multifunkčních zařízení (27 %). Více informací na www.konicaminolta.cz.
Kontakt:

Marek Hadra
PR Director
hadra@aetna.cz
511114730


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 23. 2. 2012 8:38
Kategorie: Informační technologie
Název zdroje: AETNA, spol. s r. o. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Poskytujeme komplexní služby v oblasti marketingu a PR.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.