GraniSol, betonové plochy s povrchem z přírodního kameniva | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


GraniSol, betonové plochy s povrchem z přírodního kameniva


Mnoho problémů spojených s použitím venkovní dlažby lze eliminovat použitím technologií vymývaných betonů GraniSol, jimiž lze snadno a rychle připravit menší i rozsáhlé plochy.

Praha, 23. srpna 2011 – Společnost CEMEX, přední světový výrobce betonu a kameniva, představuje inovativní řešení GraniSol, kterým lze spolehlivě, efektivně a esteticky realizovat venkovní plochy bez nutnosti náročné a nákladné přípravy podkladu. Jedná se o systém provádění dekorativních vymývaných betonových ploch.
GraniSol svým vzhledem jako beton nepůsobí, ale zachovává si všechny jeho užitné vlastnosti a pozitiva. Po ztvrdnutí je velmi odolný vůči zatížení, mrazu i UV záření. Jednoduchá manipulace se směsí, snadné provádění jakéhokoliv tvaru či dokonalé napojení na okolní konstrukce jsou jen některé z mnoha předností tohoto systému. Využití nalézá u rodinných domů, na parkovacích plochách, pojezdových komunikacích, chodnících, terasách nebo na velkých městských celcích, jako jsou pěší zóny a náměstí.
„Plochy GraniSol vynikají odolností vůči působení vnějších klimatických podmínek i vůči opotřebení lidským vlivem, zaručují pevnost a stabilitu a navíc mají velice atraktivní vzhled,“ říká Ondřej Smrček, manažer rozvoje obchodu CEMEXu.
Při zvážení všech ekonomických, bezpečnostních, funkčních, ekologických a estetických předností GraniSolu je jeho využití ideální možností, jak dodat povrchům ploch přirozený přírodní vzhled a citlivě tyto plochy zakomponovat do okolního prostředí.
„Pokud přemýšlíme o výstavbě nového chodníku, příjezdové cesty nebo chceme vytvořit stabilní plochu kolem bazénu, bereme v úvahu hlavní požadavky na použitý materiál – funkčnost, estetičnost a minimální nároky na údržbu. GraniSol je systém, který tyto požadavky splňuje,“ dodává Ondřej Smrček.
GraniSol je vytvořen z betonu o vysoké pevnosti. Na zhutněný podklad (nemusí být ideálně srovnán jako např. pro pokládku jiných systémů) se položí separační fólie a výztuž. Na takto připravenou plochu se uloží betonová směs GraniSol, která se pomocí latě srovná bez vibrování do roviny, zahladí ocelovým hladítkem a ošetří speciálním postřikem Granisolit. Po zatuhnutí směsi se tlakovou vodou vymyje tenká vrstva cementového tmele do hloubky přesně stanovené v závislosti na použitém kamenivu a přání zákazníka. Povrch tak tvoří drobné oblázky nebo kamenná drť různé velikosti a zbarvení, které jsou pevně spojeny s betonovým podkladem. Takto jsou zachovány výborné vlastnosti betonu, které jsou úspěšně využívány v moderní architektuře a stavitelství již řadu staletí.

Hlavní výhody ploch zhotovených pomocí systému GraniSol:
- Estetický a dekorativní vzhled – povrch z přírodního kameniva, jeho struktura a barevné odstíny umocňují přírodní charakter plochy.
- Kompaktnost a stabilita plochy – díky monolitickému provedení vzniká celistvá stabilní plocha bez rizika pohybu jednotlivých částí i při nejnáročnějším zatížení (jako např. u dlaždic). Výsledný povrch lze navíc snadno spádovat.
- Efektivita a rychlost realizace – denní výkon zhotovených ploch značně převyšuje technologii pokládky jiných systémů (např. dlaždic). Odpadá transport podsypových materiálů, jejich skladování, nutnost precizní přípravy a srovnání podkladu, náročná a pracná pokládka dlažby.
- Dlouhodobá životnost a odolnost materiálu – pevnost a odolnost materiálu umožňuje použití GraniSolu na všechny typy zpevněných ploch včetně příjezdových cest.
- Různobarevnost – barevnost povrchu je dána především rozmanitostí barev přírodního kameniva, které tvoří povrchovou strukturu plochy. V případě zájmu lze probarvit i betonovou matrici.
- Snadná údržba – plochy zhotovené pomocí systému GraniSol jsou nenáročné na údržbu. Jejich celistvost a kompaktnost beze spár (mimo dilatace) neumožňuje prorůstání plochy travinami a jiným plevelem. V případě znečistění se snadno očistí tlakovým čističem, tak jako každý jiný pevný povrch.
- Náklady – bezproblémové a efektivní provedení má příznivý vliv na výslednou cenu zhotovené plochy.
- Bezpečnostní hledisko (protizkluzovost) – díky povrchové struktuře nedochází k zhoršení vlastností v mokru jako např. u keramické dlažby. Povrchy ze směsi GraniSol si zachovávají vynikající odolnost vůči vodě, jsou bezpečné i při pohybu za mokra, takže se hodí například do bezprostřední blízkosti bazén

Navštivte náš Facebook na: https://www.facebook.com/beton.v.architekture

CEMEX je přední celosvětový výrobce a dodavatel betonu, betonových směsí, litých podlah, anhydritových potěrů, izolačních a výplňových cementových pěn, samozhutnitelných betonů, vymývaných betonů a jiných speciálních produktů. Zabývá se rovněž těžbou a zpracováním kameniva, nabízí kvalitní přírodní tříděný i netříděný kámen a písek. V České republice CEMEX provozuje 53 betonáren, 7 štěrkoven, 2 kamenolomy a cementovou mlýnici. Více na www.cemex.cz a www.specialni-produkty.cz.
Kontakt:

Maria Pošteková
Key Account Manager
maria.postekova@pram.cz
www.pram.cz
222351497


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 23. 8. 2011 10:41
Kategorie: Ostatní
Název zdroje: PRAM Consulting s.r.o. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
PRAM je agenturou s působením na českém a slovenském trhu, která nabízí téměř desetileté zkušenosti v oblasti PR, marketingu a podpory prodeje. Pomáhá obchodním partnerům nejen s prosazováním značky na trhu a s podporou prodeje jejich výrobků, ale také s mediální podporou a s organizováním akcí firemních, společenských či školení. Společnost PRAM se dále zabývá oblastí produkce, tisku, mediálního plánování, nákupu reklamy a výrobou reklamních předmětů.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.