GiTy a.s. poskytuje satelitní pásmo pro Českou televizi | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


GiTy a.s. poskytuje satelitní pásmo pro Českou televizi


Společnost GiTy a.s., přední český a slovenský telekomunikační operátor a systémový integrátor informačních technologií, poskytuje České televizi satelitní pásmo pro realizaci živých vstupů z mobilních přenosových vozů.

Praha, 12. prosince 2011 - Společnost GiTy a.s., přední český a slovenský telekomunikační operátor a systémový integrátor informačních technologií, poskytuje České televizi satelitní pásmo pro realizaci živých vstupů z mobilních přenosových vozů.

Při výběru dodavatele satelitního pásma GiTy a.s. zvítězila v silné konkurenci velkých zahraničních společností a potvrdila tak svoji významnou pozici na středoevropském trhu poskytovatelů satelitních datových přenosů a souvisejících služeb.

Pro splnění náročných technických požadavků zákazníka, GiTy a.s. oslovila svého dlouhodobého partnera - společnost SES Astra. Společně s ním pak zvolila jako ideální geostacionární družici Astra 3B umístěnou na 23,5° východní délky. Uvedený satelit disponuje velmi dobrým pokrytím střední Evropy a geograficky tak vyhovuje potřebám České televize.

Poskytované satelitní pásmo je použito pro realizaci televizních přenosů z tzv. SNG vozidel (Satellite News Gathering) zajišťujících živé vstupy do vysílání. Česká televize zvolila pro přenos signálu DVB-S2 standard s 8PSK modulací, při kterém lze dosáhnout rychlosti až 15 Mb/s, která umožňuje využít toto satelitní pásmo i pro HD přenosy.

Tato aplikace patří do skupiny datových přenosů pro tzv. příležitostné použití (occasional use services). GiTy a.s. nabízí zákazníkům služby pro příležitostné použití a Satellite News Gathering (SNG), ať už jde o živé přenosy aktualit (breaking news), sportovní, politické, náboženské a společenské akce, koncerty, nebo jiné speciální příležitosti, včetně požadavků na přenosy dat při nenadálých a krizových událostech jako jsou živelní pohromy a podobně.

Pro další informace se prosím obraťte na ředitele satelitního technologického centra Ing. Radka Ondráše, e-mail rondras@gity.cz.Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 15. 12. 2011 12:24
Kategorie: Informační technologie
Název zdroje: GiTy a.s. (NEověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Přední český a slovenský telekomunikační operátor a systémový integrátor informačních technologií.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.