Gimito mění způsob dopravy | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Gimito mění způsob dopravy


STÁHNOUT default.png (maximální velikost 0,5 MB)

Na konci října spatřila světlo světa služba Gimito (http://gimito.com), která spojuje řidiče s volnou přepravní kapacitou a osoby, které chtějí něco dovézt – ať už se jedná o zboží, náklad, nebo osoby samotné.

Na konci října spatřila světlo světa služba Gimito (http://gimito.com), která spojuje řidiče s volnou přepravní kapacitou a osoby, které chtějí něco dovézt – ať už se jedná o zboží, náklad, nebo osoby samotné.

Tento web tak na jedné straně pomáhá řidičům ušetřit na pohonných hmotách a přináší možnost si vydělat. Zájemcům o převoz nabízí způsob, jak najít vhodného přepravce a přímo jej pomocí služby kontaktovat, což je další z výhod oproti využití klasických poštovních či spedičních služeb.

Gimito nabízí kromě klasické registrace také propojení se sociálními sítěmi Facebook a Google+, což usnadňuje propojení uživatelů služby a vytvoření důvěryhodnějších vazeb. Díky integraci Google map je pak možné zobrazovat jízdy přímo na mapových podkladech a vypočítávat vzdálenosti.

Službu Gimito využijí především dopravci, kteří chtějí vykrývat nevyužitou kapacitu svých automobilů a na druhé straně lidé, kteří chtějí něco dovézt za rozumnou cenu, být v neustálém kontaktu s dopravcem a především najít protistranu, která doveze zboží, které jiným způsobem importovat nelze. Jedná se především o lokálně nabízené komodity, které nemají oficiální distribuci a tudíž jediným způsobem, jak je dovézt, je oslovit někoho, kdo plánuje cestu z těchto lokalit.

Česká společnost Gimito International s.r.o. vytvořila službu Gimito především pro usnadnění dovozu pro jednotlivce, kteří nechtějí využívat velkých spedičních služeb – ať už z důvodu ceny nebo neosobního přístupu. A stejně tak pro dovozce, kteří by rádi využili volných kapacit a tím si přivydělali.

Webová prezentace služby vzniká paralelně v několika jazykových mutacích, jelikož Gimito si klade za cíl propojit řidiče a poptávající z různých zemí a ještě více tak podpořit transport komodit a osob nejen v rámci Evropské Unie, ale celého světa.

Během prvního měsíce fungování přišlo Gimito s několika promoakcemi. Nejrychlejším zájemcům zajistila služba dovoz zboží z New Yorku, působila jako kurýr v Praze či naposledy druhou listopadovou sobotu odvážela uživatelům domů právě koupený nábytek. A to vše zdarma! Další akce budou pokračovat, kdy a kde se mohou uživatelé dozvědět na webu http://gimito.com.
Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 19. 11. 2014 15:28
Kategorie: Doprava
Název zdroje: Gimito International s.r.o. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Gimito představuje první službu svého druhu, která spojuje lidi celého světa za účelem přepravy lidí, zboží, nákladu či drobné donášky, a to odkudkoli kamkoli. Kdy, kam, jak a za kolik – to vše je jen na domluvě mezi uživateli tohoto unikátního webu.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.