Festivalový koncert zahraničních pěveckých sborů IFAS Pardubice opět zavítá do České Skalice | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Festivalový koncert zahraničních pěveckých sborů IFAS Pardubice opět zavítá do České Skalice


Je to již posedmé, kdy je Česká Skalice poctěna vystoupením předních zahraničních akademických pěveckých sborů, účastníků mezinárodního festivalu akademických pěveckých sborů IFAS v Pardubicích.Koncert se uskuteční 5. července (čtvrtek a státní svátek) od 16 hodin v kostele Nanebevzetí Panny Marie v České Skalici – Malé Skalici.

Tento festival se koná vždy jednou za dva roky. Koncerty mají tradičně výbornou úroveň a Česká Skalice je jediným městem v Královéhradeckém kraji, kde tyto sbory můžete slyšet. Pro posluchače jsou tyto koncerty mladých interpretů vždy velmi krásným a silným zážitkem. Sbory, které vystupují v České Skalici, podnikají po festivalu IFAS turné po dalších evropských zemích.
Na letošním koncertu se představí posluchačům pěvecké sbory MITS z Rigy (Lotyšsko) s dirigentkou Aijou Auzinou, LAUDA z Petrohradu (Rusko) se sbormistriní Marinou Kirieva a Jazz Tranzit z Iowy (USA) pod vedením Prof. Ray Salucka, mj. mezinárodně uznávaného znalce a porotce v oblasti vokálního jazzu.

Záštitu nad koncertem převzali Ing. Vladimír Derner, náměstek hejtmana Královéhradeckého kraje a město Česká Skalice.

Předprodej vstupenek zahájen od 15.6.2012 v Regionálním informačním centru v České Skalici, na třídě T.G.Masaryka 33, tel. 491 453 870, e-mail infocentrum@ceskaskalice.cz
Ceny vstupenek: Dospělí 100,- Kč, studenti, důchodci, ZTP 70,- Kč, Rodina (bez ohledu na počet dětí) 180,- Kč.

Tento koncert se koná za podpory Královéhradeckého kraje, města Česká Skalice a českoskalických firem.

Informace o interpretech:
1. VOKÁLNÍ ANSÁMBL „JAZZ TRANSIT“ KIRKWOOD COMMUNITY COLLEGE , USA, Iowa, Cedarr Rapids pod vedením Raimundase Salucka.
Jazz Transit je osmičlenný jazzový vokální ansámbl, který je známý nejen ve Spojených státech amerických, ale i v Evropě. Vystupoval např. na mezinárodních konferencích pořádaných prestižní Mezinárodní asociací jazzových pedagogů, na Severomořském jazzovém festivalu, Jazzfestu Vídeň, festivalu Jazz à Vienne a koncertoval též v Bruggách a Paříži. Členy ansámblu jsou studenti Vysoké školy Kirkwood Community College. V červnu 2006 se Jazztranzit zúčastnil IFAS 2006 v České republice a získal za svůj výkon zlaté pásmo.
Raimundas Salucka působil přibližně dvacet let jako hudební pedagog ve státě Iowa. Na Univerzitě v Dubuque získal hodnost bakaláře v oborech hudební výchova a hra na klavír a na Hudební konzervatoři Univerzity Missouri-Kansas City, kde studoval pod vedením Dr. Eph Ehly, mistrovskou hodnost v oboru sborové dirigování. Dříve než byl ustanoven jako pedagog na Kirkwood Community College, pracoval na fakultě Státní univerzity v Iowě, kde vykonal též doktorské zkoušky. V současné době je Prof. Ray Salucka uznávaným znalcem a porotcem v oblasti vokálního jazzu. Jeho sbory byly vybrány k vystoupením na konferencích a festivalech pořádaných A merickou asociací sborových dirigentů, Mezinárodní asociací jazzových pedagogů, vystupovaly na Severomořském jazzovém festivalu, Jazzovém festivalu v Montreux, JazzFestu Vídeň nebo festivalu Jazz à Vienne.2. Studentský komorní sbor „Lauda“ , RUSKO, St. Petersburg

Latinské slovo „Lauda“ („Chval“) je název starého katolického sborového oslavného hymnu. Sbor „Lauda“ vznikl v roce 1998. Sdružuje studenty z různých fakult vysokých škol. Je držitelem různých ocenění z mezinárodních sborových soutěží a festivalů konaných nejen v Petrohradu, ale i v řadě jiných měst a zemí - Sborová soutěž v interpretaci duchovní hudby „Mogutny Boža“ (Mogiljov, Bělorusko), Vánoční sborový festival (Terespol, Polsko), Studentská sborová soutěž (Iževsk, Rusko), sborová soutěž „Silver Bells“ (Daugavpi ls, Lotyšsko), VI. Mezinárodní festival sborové hudby (Řím, Itálie), Festival moderní sborové hudby (Vologda, Rusko).

Sbormistryní koncertního sboru je Marina Kirejeva. Marina Kirejeva absolvovala s vyznamenáním fakultu sborového zpěvu a dirigování Univerzity kultury a umění v Petrohradu. V roce 1998 založila studentský komorní sbor „Lauda“, v jehož čele stojí dosud jako jeho umělecká vedoucí. Jako dirigentka a zpěvačka spolupracovala s řadou hudebních ansámblů, včetně souborů dětských.3. Pěvecký sbor Vysoké školy technické v Rize („Mits”) LOTYŠSKO

Pěvecký sbor Vysoké školy technické v Rize („Mits”) pracuje aktivně již více než 10 let. Tvoří jej studenti této vysoké školy, jejichž průměrný věk je okolo 23 let. Sbor vystupuje pravidelně v rámci různých koncertů a jiných příležitostných akcí.
V roce 2006 se „Mits” zúčastnil Slavnosti zpěvu a tanců mládeže „Gaudeamus” v Estonsku a v roce 2011 v Litvě. V roce 2008 vystoupil též na sborovém festivalu na Slovensku.
Dirigentkou sboru je od jeho vzniku Aija Auzina, od roku 2008 s ním pracuje jako korepetitorka Evija Belicka. V letošním roce se k vedení sboru připojila jako asistentka dirigentky Ilona Hanina.

Aija Auzina se narodila v roce 1959 v Cesis. V roce 1984 absolvovala obor dirigování na lotyšské Hudební akademii Jazepse Vitolse. V letech 1983 - 2000 pracovala jako lektorka dirigování na vzdělávacích učitelských kurzech Akademie v Rize. V letech 1982 – 1990 vedla sbor „Vaidava“, od roku 2010 řídí též sbor „Undine“. V letech 2005 - 2007 vyučovala zpěv na střední škole v Rize. V roce 2000 založila pěvecký sbor Vysoké technické školy v Rize - „Mits“, s nímž spolupracuje jako dirigentka dosud.

Kontakt:

Tomáš Zdechovský
Jednatel
info@commservis.com
http://www.commservis.com
734 335 909
+420 495 279 247


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 25. 6. 2012 13:24
Kategorie: Kultura
Název zdroje: Agentura Commservis.com (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Komunikační a public relations agentura specializující se manažerské vzdělávání, public relations, krizovou komunikaci a mediální obhajoby, politickou komunikaci, outdoor/teambuilding, tvorbu marketing strategií, image, výzkumy a analýzy. Jazykové kurzy pro firmy, instituce a manažery: angličtina, němčina, italština, francouzština, španělština ve třech úrovních pokročilosti.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.