Externí datové úložiště pro každou firmu | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Externí datové úložiště pro každou firmu


Dnešní business svět je založen na datech, která jsou nezbytná a o která nechceme přijít. Někam je musíme vměstnat a kapacita běžných počítačů bývá nedostatečná.

Externí disky, vypalování na DVD, to vše zastarává a dnes je trendem přenášet data do „cloudu“ na internet, tedy do externího datového úložiště. Jelikož u mnoha firem patří k tomu nejcennějšímu právě jejich data, je na místě nejen jejich uložení, ale i patřičná bezpečnost. Sdílené externí úložiště dat znamená diskový prostor v rámci spolehlivého diskového pole. Tuto službu si můžete pronajmout v datacentru Coolhousing v rámci dalších zajímavých služeb.

Když kapacita a bezpečnost hrají hlavní roli

Toto moderní řešení zálohování se dá použít tam, kde není klíčový počet diskových operací a rychlost odezvy, ale především dostatek diskové kapacity na externím datovém poli. Jak je to s bezpečností? Přístup na úložiště je šifrován prostřednictvím protokolů, z nichž některé mohou být zabezpečeny soukromým nebo veřejným klíčem, u všech pak je samozřejmostí ochrana prostřednictvím přístupového jména a hesla společně s omezením přístupu z určitých IP adres. Přístup k datům je možno povolit více uživatelům a nastavit práva ke čtení a zápisu.

Pronájem NAS úložiště

Další možností je zřízení datového úložiště v dedikované variantě, kterou je pronájem síťového úložiště známého pod zkratkou NAS (Network Attached Storage). Jedná se o server se sloty pro pevné disky s nonstop provozem. Ovládá se pomoci intuitivního weboveho rozhraní. Nejde o nic složitého, zvládne to skoro každý.

Data mohou být cennější než majetek

Službu dedikovaného externího úložiště si můžete objednat samostatně, kdežto sdílené datové úložiště se poskytuje v rámci některých dalších služeb datacentra Coolhousing. Chránit své digitální bohatství by měla každá firma. Nezřídka se stane, že odejde pevný disk a data potřebná pro účetnictví jsou ztracena. Situace se řeší velmi obtížně. U mnoha podnikatelů jsou počítačová data klíčová a mnohem cennější než hmotný majetek, příkladem může být analytická firma. Proto bez ohledu na zaměření by měly firmy svá data správně a bezpečně zálohovat, aby se nedostaly do potíží. Externí datové úložiště je skvělou volbou.

Kontakt:

info@placla.cz


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 1

Vydáno: 17. 5. 2016 9:49
Kategorie: Informační technologie
Název zdroje: Wobsah (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
… děláme podnikání na internetu jednodušší
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.