Experti varují před krádežemi identit. Pouze hesla nestačí | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Experti varují před krádežemi identit. Pouze hesla nestačí


V internetovém světě stále více přibývá krádeží identit zákazníků internetových obchodů. Většina webových aplikací, herní portály, sociální sítě, internetové obchody, ale i vzdálené firemní přístupy jsou často chráněny pouze uživatelským jménem a heslem. Experti na IT bezpečnost varují, že tato ochrana je absolutně nedostatečná a je nutné chránit přístupy více faktory.

„Ochrana v podobě jména a hesla je jeden faktor. Dnes to je nedostačující ochrana, je zde totiž velké riziko krádeže identity, což ukazuje například nedávné napadení LinkedInu a ukradnutí šesti milionů hesel. Jedno z řešení představuje vícefaktorová autentizace,“ popisuje Milan Chromý, jeden z předních expertů na IT zabezpečení ze společnosti AutoCont.
Vícefaktorová autentizace spočívá v tom, že kromě jména a hesla je identita ověřena ještě dalším způsobem. Například je nutné vepsat číslo, které přijde SMSkou, nebo vepsat do autentizačního formuláře vygenerované číslo pomocí tokenu.
„Token je například malá krabička, která generuje čísla a slouží potřebám potvrzení identity, tedy, že se opravdu jedná o vás a ne o někoho jiného. Nyní je na trhu nová technologie od Intelu, která je uživatelsky mnohem přívětivější a přitom poskytuje podobné bezpečnostní vlastnosti,“ popisuje specialista Milan Chromý. Intel přišel na trh nově s technologií integrovanou přímo do notebooků, čímž odpadá potřeba dalšího zařízení typu karty s certifikátem nebo tokenů.

Banky jsou převážně chráněny dobře. Velké riziko skrývají obchodní portály
V českém prostředí mají banky podle Chromého poměrně dobré zabezpečení proti krádežím identit. Daleko hůře jsou na tom obchodní portály a sociální sítě. Experti upozorňují, že potenciální riziko s nepříjemnými následky hrozí všude tam, kde jsou informace osobního a obchodního charakteru.
Obchodní portály používají k identifikaci jméno a heslo. Stejné je to u sociálních sítí. Toto zabezpečení však přestává být dostatečně bezpečné. „Stále agresivnější útoky hackerů a zvyšující se počty případů krádeží identit povedou k většímu zabezpečení. Není to samozřejmě problematika pouze České republiky, ale celého světa. Neměli bychom to brát na lehkou váhu,“ varuje Chromý.
Kontakt:

Tomáš Zdechovský
Jednatel
info@commservis.com
http://www.commservis.com
734 335 909
+420 495 279 247


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 27. 6. 2012 10:17
Kategorie: Informační technologie
Název zdroje: Agentura Commservis.com (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Komunikační a public relations agentura specializující se manažerské vzdělávání, public relations, krizovou komunikaci a mediální obhajoby, politickou komunikaci, outdoor/teambuilding, tvorbu marketing strategií, image, výzkumy a analýzy. Jazykové kurzy pro firmy, instituce a manažery: angličtina, němčina, italština, francouzština, španělština ve třech úrovních pokročilosti.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.