Experti varují před dalšími nezabezpečenými servery v Česku | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Experti varují před dalšími nezabezpečenými servery v Česku


Útoky hackerů známých pod přezdívkou Anonymous lze předejít dobrým zabezpečením serverů, které filtrují útoky hackerů. Experti na IT bezpečnost však varují, že podobné zabezpečení má v Česku pouze desetina serverů, což může mnohým společnostem a institucím způsobit vážné problémy.

„Pokud bychom to zjednodušili, tak současné útoky DDoS útoky na vládní servery a instituce nejsou příliš složité na provedení a závažné z hlediska poškození daných institucí. Předpokládáme, že je to však takovým testem serverů, na který mohou navázat daleko složitější hackerské útoky,“ popisuje Milan Chromý, jeden z předních expertů na IT zabezpečení ze společnosti AutoCont.
Podle Chromého by pak mohly mít útoky pro nezabezpečené servery katastrofální důsledky. „Vedle zahlcení serverů dotazy či daty a jejich dočasné vyřazení z provozu, může dojít i ke ztrátě nebo poškození dat,“ varuje Chromý, podle kterého se na současné vlně „známosti“ Anonymous bude chtít ukázat i řada osamělých hackerů. „S každým podařeným útokem vzniká snaha pokračovat dále,“ dodává expert.

Problémem jsou i tzv. spící hackeři
„Vedle vtipálků rozesílající různé e-maily poslancům však vidíme potenciál zvednutí se vlny tzv. spících hackerů, kteří se čas od času tzv. probudí a napadnou či jinak poškodí sítě a data některé z velkých firem a korporací,“ varuje počítačový expert Milan Chromý, který se problematikou útoků hackerů dlouhodobě zabývá.
Hacktivistické hnutí Anonymous volně sdružující lidi z celého světa v minulých dnech napadlo kromě vládního serveru v Česku a na Slovensku také webové stránky organizace na ochranu autorských práv OSA. V Evropě a USA pak opakovaně čelí útokům vládní instituce i zábavní průmysl.
Kontakt:

Tomáš Zdechovský
Jednatel
info@commservis.com
734 335 909


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 31. 1. 2012 14:43
Kategorie: Auto-moto
Název zdroje: Agentura Commservis.com (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Komunikační a public relations agentura specializující se manažerské vzdělávání, public relations, krizovou komunikaci a mediální obhajoby, politickou komunikaci, outdoor/teambuilding, tvorbu marketing strategií, image, výzkumy a analýzy. Jazykové kurzy pro firmy, instituce a manažery: angličtina, němčina, italština, francouzština, španělština ve třech úrovních pokročilosti.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.