Experti hledali v Praze cesty z ekonomické krize | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Experti hledali v Praze cesty z ekonomické krize


Z iniciativy Bankovního institutu vysoké školy se dnes v Kongresovém centru České národní banky v Praze uskutečnila mezinárodní vědecká konference na aktuální téma „Finanční krize, její fiskální důsledky, konsolidace“. Z předních zahraničních odborníků na problematiku bankrotů, inflací a daňových úniků vystoupil na konferenci profesor John Hudson z University of Bath, viceprezident EURAS (European Academy for Standardization).

Mezi dalšími řečníky a účastníky panelové diskuse na téma „Finanční krize-existuje ještě dobré řešení?“ byli například Eva Zamrazilová (vrchní ředitelka a členka bankovní rady ČNB), Pavel Mertlík (hlavní ekonom Raiffeisenbank, a.s.), Viktor Kotlán (hlavní stratég a ředitel správy aktiv České spořitelny, a.s.), Marta Orviská z Ekonomické fakulty Univerzity Mateja Bela v Banské Bystrici, Pavel Štěpánek (výkonný ředitel České bankovní asociace) či Štěpán Havlas (finanční ředitel FINEP HOLDING, SE).
„Jako organizátoři této konference chceme iniciovat platformu pro odbornou diskusi o měnových a fiskálních aspektech současné krize a o udržitelnosti veřejných financí. Cítíme to jako naši povinnost směrem k odborné i laické veřejnosti“, uvedla profesorka Bojka Hamerníková, rektorka Bankovního institutu vysoké školy.
„Krize státního dluhu je pouze jedním z aspektů krize. Možná ještě podstatnější je slabá práce Evropské unie v oblasti inovací. Finance jsou rozhodující pro inovace a banky mají plnit svou úlohu při poskytování finančních prostředků průmyslu. Tu však plní jen částečně. Jejich role je však zároveň komplikována stále tvrdšími regulačními požadavky na kapitál. Přestože jsou tyto požadavky nezbytné, je pravděpodobné, že poškodí tok financí do průmyslu“, uvádí John Hudson.

Profesor Pavel Dvořák z Bankovního institutu vysoké školy ve svém vystoupení zdůraznil, že situace Česka se nebude lišit od situace ostatních evropských zemí. „Představa že jsme klidným přístavem je nesmyslná. Určitě se nás negativně dotknou všechny tři hlavní současné evropské problémy – tzn. bankovní krize, recese i suverénní dluhová krize. Její podstata není fundamentální ale psychologická. Šíření nákazy nelze zabránit. Veřejný dluh i náklady na jeho obsluhu porostou. Jsem jednoznačně pro zákon o vyrovnaném rozpočtu“.
Kontakt:

Tomáš Zdechovský
Jednatel
info@commservis.com
734 335 909


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 9. 12. 2011 10:07
Kategorie: Ekonomika
Název zdroje: Agentura Commservis.com (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Komunikační a public relations agentura specializující se manažerské vzdělávání, public relations, krizovou komunikaci a mediální obhajoby, politickou komunikaci, outdoor/teambuilding, tvorbu marketing strategií, image, výzkumy a analýzy. Jazykové kurzy pro firmy, instituce a manažery: angličtina, němčina, italština, francouzština, španělština ve třech úrovních pokročilosti.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.