Exekuce zaměstnanců a alkohol jsou nejčastějším problémem na pracovišti | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Exekuce zaměstnanců a alkohol jsou nejčastějším problémem na pracovišti


Hradec Králové – Požívání alkoholu na pracovišti je druhým nejčastějším důvodem k výpovědi. Zatímco v roce 2012 byla konzumace alkoholu na 4. místě v žebříčku důvodů výpovědí, v roce 2014 se posunula na místo druhé. Vyplývá to z únorového průzkumu brněnské agentury Focus a Commservis.com, který agentury provedly ve 360 firmách v České republice.

„Dotazovali jsme se ředitelů, personalistů a vedoucích pracovníků českých firem a institucí. Nejčastějším problémem na pracovišti jsou exekuce zaměstnanců, druhým závažným problémem je konzumace alkoholu během pracovní doby. S exekucí se průměrně setká téměř třetina českých firem a institucí. Alkohol na pracovišti zaznamenalo 22 % firem a institucí,“ popisuje výsledky pravidelného ročního výzkumu Eva Fruhwirtová z agentury Commservis.com. Výzkum probíhal ve firmách zaměřených na služby a strojírenství a také v institucích místní správy.
Alkohol i exekuce jsou doménou především zaměstnanců pracujících ve výrobě, jedná se o kvalifikované i pomocné dělníky. Problém exekucí a s tím spojená výpověď se výrazně týká také zaměstnanců pracující v administrativní oblasti. „Téměř 78 % všech dotazovaných organizací muselo rozvázat se svými zaměstnanci pracovní poměr právě kvůli alkoholu. Během poslední dvanácti měsíců se jednalo téměř o 61 % procent organizací,“ popisuje sociolog David Surý.
K dalším problémů, se kterými se zaměstnavatelé potýkají, patří opakované absence, krádeže a také rodinné problémy zaměstnanců.
Nejčastější problémy na pracovišti (2014)
1. exekuce zaměstnanců
2. alkohol na pracovišti
3. absence na pracovišti
4. krádeže výrobků, zařízení
5. rodinné problémy
6. vysoká nemocnostKontakt:

Eva Fruhwirtová
senior manager
info@commservis.com
http://www.commservis.com
734 335 909
+420 495 279 247


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 18. 3. 2015 9:40
Kategorie: Ostatní
Název zdroje: Agentura Commservis.com (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Komunikační a public relations agentura specializující se manažerské vzdělávání, public relations, krizovou komunikaci a mediální obhajoby, politickou komunikaci, outdoor/teambuilding, tvorbu marketing strategií, image, výzkumy a analýzy. Jazykové kurzy pro firmy, instituce a manažery: angličtina, němčina, italština, francouzština, španělština ve třech úrovních pokročilosti.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.