Europoslanec žádá vysvětlení diskriminace od telefonních operátorů | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Europoslanec žádá vysvětlení diskriminace od telefonních operátorů


Brusel/Hradec Králové – Europoslanec Tomáš Zdechovský z KDU-ČSL dal podnět k Evropské komisi kvůli diskriminaci českých spotřebitelů. Zdechovského naštvaly stovky případů lidí z východních Čech, kdy čeští telefonní operátoři odmítají zapojení jejich blokovaných mobilních telefonů legálně zakoupených v jiných členských státech EU do telefonní sítě v ČR nebo odkazují spotřebitele na „prostředníky“.

„Telefonní společnosti svým chováním porušují pravidla vnitřního trhu EU. Rozhodl jsem se proto požádat Evropskou komisi o vysvětlení a úpravu odpovídajících směrnic. Není možné, aby operátoři i nadále tímto způsobem klamali a okrádali zákazníky," upozorňuje nově zvolený lidovecký europoslanec Tomáš Zdechovský.
Zákaz blokování přístroje samotného bohužel není z pohledu Zdechovského v příslušné právní úpravě EU uveden tak přesně, jak by bylo třeba. Proto řada operátorů ze starých členských zemí blokuje tam zakoupené mobilní přístroje pro uživatele v České republice.

Z odblokovávání se stal výnosný byznys
Europoslanec Zdechovský se svým týmem shromáždil jen z Pardubického a Královéhradeckého kraje přes 400 majitelů zablokovaných telefonů, kteří si svůj telefon zakoupili například ve Velké Británii. Podle slov Tomáše Zdechovského jsou za takovéto „odblokování přístroje pro použití v jiné členské zemi EU“ účtovány přemrštěné poplatky, které mnohdy převyšují hodnotu samotného přístroje.
„Blokování telefonů“ pro použití v jiných zemích EU dalo vzniknout stále se rozvíjejícímu byznysu odblokovávání. Jeho princip je jednoduchý: Operátoři či tzv. prostředníci si za „odblokování“ u operátorů účtují vlastní marži, kterou musí zákazník zaplatit,“ říká Tomáš Zdechovský.

Za vším stojí snaha odradit zákazníky od změny sítě
Operátoři se těmito praktikami pokouší odradit zákazníky od přechodu k jiné síti. Navíc si jsou velmi dobře vědomi, že explicitního zákaz blokace telefonů evropské legislativě prozatím chybí. „Důsledkem toho veřejné orgány tyto praktiky bránící použití mobilních telefonů v jiných členských zemích EU tolerují,“ dodává Zdechovský. To však podle europoslance odporuje evropské legislativě o volném pohybu zboží, osob a služeb.
Kontakt:

Eva Fruhwirtová
senior manager
info@commservis.com
http://www.commservis.com
734 335 909
+420 495 279 247


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 10. 7. 2014 21:17
Kategorie: Informační technologie
Název zdroje: Agentura Commservis.com (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Komunikační a public relations agentura specializující se manažerské vzdělávání, public relations, krizovou komunikaci a mediální obhajoby, politickou komunikaci, outdoor/teambuilding, tvorbu marketing strategií, image, výzkumy a analýzy. Jazykové kurzy pro firmy, instituce a manažery: angličtina, němčina, italština, francouzština, španělština ve třech úrovních pokročilosti.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.