Europoslanec podpořil otce domáhající se práva vidět své děti | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Europoslanec podpořil otce domáhající se práva vidět své děti


STÁHNOUT 14-07-08 Zdechovsky portrait Bxl-9.jpg (maximální velikost 0,5 MB)

Hradec Králové/Brusel – Europoslanec Tomáš Zdechovský podpořil dva otce ze zemí Evropské unie, kteří se domáhají mezinárodního práva vídat své vlastní děti. U soudu v Královéhradeckém kraji zatím neúspěšně bojují o své děti Španěl Antonio Miquel a Švéd bolivijského původu Fernando Burgos.

„Soudy v České republice navíc postupují v záležitosti pana Miquela velmi nestandardně a nekorektně. Dnes již bývalá manželka pana Miquela působí u soudu, který bude v případu rozhodovat, jako učitelka angličtiny a dokonce se sama kamarádí se zdejšími soudkyněmi. To je v Evropě naprosto nestandardní postup,“ říká nově zvolený europoslanec Tomáš Zdechovský.

Nejde o první případ
Podobný osud jako pana Miquela potkal i Bolívijce Fernanda Burgose, který podniká ve Švédsku. I on se v Česku zatím bez úspěchu domáhá spravedlnosti. Jeho dceru Antonii matka odvezla ze Švédska, a aniž by uvedla jediný důvod, řekla, že už své dítě nikdy neuvidí. „Měl už pět právníků, ale spravedlnosti se nedomohl kvůli tomu, že je cizinec. Přitom kolik stovek dětí otců cizinců by dalo všechno na světě, aby se jejich otcové o ně zajímali,“ vysvětluje europoslanec Zdechovský.
„O záležitosti Antonia Miquela už jsem hovořil i se svými španělskými kolegy z Evropského parlamentu a byli situací vážně znepokojeni. Informoval jsem i španělského velvyslance v Česku. Rozhodl jsem se celý průběh soudního řízení sledovat a v pátek budu společně s tímto pánem stát před budovou soudu v Hradci Králové. Pokud se k nám přidají i další, budeme jedině rádi,“ zakončuje Zdechovský.
Europoslanec Tomáš Zdechovský se problematikou střídavé péče věnuje několik let. Patří mezi iniciátory české novely zákona o rodině, která umožní častější udělení střídavé péče, a také mezi zastánce názoru, že dítě má právo nejen na matku, ale i na svého otce.
Kontakt:

Eva Fruhwirtová
senior manager
info@commservis.com
http://www.commservis.com
734 335 909
+420 495 279 247


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 11. 7. 2014 15:10
Kategorie: Společnost a životní styl
Název zdroje: Agentura Commservis.com (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Komunikační a public relations agentura specializující se manažerské vzdělávání, public relations, krizovou komunikaci a mediální obhajoby, politickou komunikaci, outdoor/teambuilding, tvorbu marketing strategií, image, výzkumy a analýzy. Jazykové kurzy pro firmy, instituce a manažery: angličtina, němčina, italština, francouzština, španělština ve třech úrovních pokročilosti.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.