Eurokomisař Füle byl nominován na prestižní Cenu Karla Velikého | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Eurokomisař Füle byl nominován na prestižní Cenu Karla Velikého


Brusel/Praha – Europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) nominoval odcházejícího eurokomisaře pro rozšiřování EU a politiku sousedství Štefana Füleho na cenu Karla Velikého.

Zmíněné prestižní ocenění je každoročně udělováno lidem s významnými zásluhami o sjednocení Evropy. Cena nese jméno jednoho z nejvýznamnějších panovníků středověku Karla Velikého, považovaného za zakladatele evropské kultury. Ten měl své sídlo v německém městě Cáchy, které převzalo nad cenou záštitu, a uděluje ji každoročně už od roku 1950.

Štefan Füle má celosvětové renomé
„Štefan Füle je člověk, jehož zásluhy o evropskou integraci jsou nesporné. Za pět let odvedl ve své funkci vynikající práci a dokázal si vydobýt celosvětové renomé," říká lidovecký europoslanec a dodává: "Díky němu mohlo letos Chorvatsko vstoupit do Evropské unie. Nezpochybnitelný je také jeho podíl na nedávném podepsání asociačních dohod s Moldavskem, Ukrajinou a Gruzií. V obou případech projevil své výborné vyjednávací schopnosti. Je proto škoda, že jeho jméno více nezmiňují také česká média."
V případě úspěchu by se eurokomisař Füle stal po Václavu Havlovi teprve druhým Čechem, který by ocenění získal. "Zařadil by se po bok takových osobností, jako byli zakladatel panevropského hnutí Richard Nikolaus von Coudenhove Kalergi, poválečný německý kancléř Konrad Adenauer či britský premiér Winston Churchill," dodává Zdechovský.

Kontakt:

Eva Fruhwirtová
senior manager
info@commservis.com
http://www.commservis.com
734 335 909
+420 495 279 247


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 5. 9. 2014 17:52
Kategorie: Zahraniční
Název zdroje: Agentura Commservis.com (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Komunikační a public relations agentura specializující se manažerské vzdělávání, public relations, krizovou komunikaci a mediální obhajoby, politickou komunikaci, outdoor/teambuilding, tvorbu marketing strategií, image, výzkumy a analýzy. Jazykové kurzy pro firmy, instituce a manažery: angličtina, němčina, italština, francouzština, španělština ve třech úrovních pokročilosti.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.