Espresso, které provoní váš domov… | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Espresso, které provoní váš domov…


Káva je jedním z nejoblíbenějších nápojů na světě. V chuti a kvalitě kávy jsou však, stejně jako u vína, velké rozdíly. Stále více lidí se již nechce spokojit s levnými a nekvalitními druhy kávy a chtějí si dopřát bohatou a plnou chuť, společně s výrazným aroma. Taková káva již nemusí být pouze výsadou italských kaváren. Díky espressovačům Philips Saeco si budete moci připravit lahodnou kávu kdykoliv na ni dostanete chuť přímo v pohodlí svého domova.

Pokud máte rádi dobrou kávu, bude pro vás pořízení espressovače velmi dobrou investicí. Značka Saeco má italské kořeny a bohaté zkušenosti s výrobou profesionálních espressovačů do kaváren. Tyto znalosti a patentované technologie jsou použity i pro espressovače s využitím pouze v domácnostech. Přístroje Philips Saeco jsou vyráběny s velkým důrazem na design, a proto se espressovač stane nejen pomocníkem, ale také moderním doplňkem vaší domácnosti a vy se díky němu stanete mistry v přípravě kávy.

Příprava kvalitního espressa není tak jednoduchá záležitost, jak by se mohlo na první pohled zdát. Vodu je totiž nutné protlačit přes pomletá kávová zrna pod vysokým tlakem. Díky tomu espresso nese svůj název. Zdaleka ne všechny kávovary však dokážou dostatečný tlak vytvořit, výsledek pak za lahodným espressem pokulhává.

Důležité rovněž je, aby káva byla dobře umletá. Pokud jí kávovar pomele příliš najemno, bude vaše espresso velmi hořké. V případě, že bude káva naopak namletá nahrubo, bude na vás v šálku čekat pouze obarvená voda. Ideálního výsledku mletí kávy je možné dosáhnout s keramickými mlecími kameny. Správné espresso také musí mít pětimilimetrovou pěnovou čepičku karamelové barvy, která se při pití usazuje na stěnách šálku. K tomu je nutné šálek předehřát.

Kromě klasického espressa je velmi oblíbené cappuccino. Šálek cappuccina má obvykle 150 ml a je tvořen espressem, mlékem a pěnou. Mléčná pěna tvoří neodmyslitelnou součást nápoje. Její tloušťka je 1-2 cm a na svých okrajích by měla mít lehce hnědavé zbarvení. Pěnu je možné ozdobit kakaem, skořicí, či dalšími ingrediencemi. Pěna se při pití lehce usazuje po stěnách šálku a při dopití by na dně měla její část ještě zbýt.

K dalším oblíbeným kávovým nápojům patří latte macchiato, které se obdobně jako cappuccino skládá ze tří částí. Základ tvoří 150 ml mléka. To je přelité 50 ml espressa a vše dotváří mléčná pěna. Stejný poměr mléka a espressa najdete v caffe latte, to ale neobsahuje mléčnou pěnu.

Pokud tedy patříte mezi milovníky dobré kávy, jsou espressovače Philips Saeco určeny právě vám. Značka italského původu, která jako první začala vyrábět automatické espressovače pro domácnosti, těží z téměř třicetileté historie plné inovací a její přístroje po celou dobu představují špičku ve svém oboru. Dovedou připravit řadu kvalitních kávových nápojů jako z pravé italské kavárny. Keramické mlecí kameny spolu s tlakem 15 barů zaručují tu nejvyšší kvalitu espressa. A co víc, nápoj přesně podle vaší chuti, si můžete uložit do paměti a stiskem jediného tlačítka si za několik sekund můžete vychutnávat svoji oblíbenou kávovou specialitu.

Pro více informací kontaktujte:

Martina Kuncová
Trade Marketing Manager
Philips Česká republika
Tel.: 233 099 102
e-mail: martina.kuncova@philips.com
www.philips.cz

Tomáš Kubík
Senior Account Executive
Fleishman-Hillard
Tel.: 234 669 520
e-mail: kubik@fleishman.com

O společnosti Royal Philips Electronics
Royal Philips Electronics of the Netherlands (NYSE: PHG, AEX: PHI) je společností zaměřující se na zlepšování kvality života pomocí inovací. Jako vedoucí společnost v oblastech zdravotní péče, životního stylu a osvětlovací techniky propojuje Philips technologie a design s cílem vytvářet produkty, které vychází z potřeb spotřebitelů a jsou v souladu s filosofií firmy „Sense and Simplicity“. S centrálou v Holandsku, zaměstnává Philips přibližně 120 000 zaměstnanců ve více než 100 zemích světa. Obrat společnosti 22,3 miliard EUR v roce 2010 řadí společnost jako vedoucí firmu v oblastech léčby srdečních onemocnění, akutní a domácí péče, energeticky úsporné osvětlovací techniky a výrobků souvisejících s moderním životním stylem a pohodlím spotřebitelů. Novinky týkající se společnosti Philips najdete na internetové stránce www.mediacee-philips.com nebo www.philips.com/newscenter.
Kontakt:

Tomáš Kubík
kubik@fleishman.com


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 8. 12. 2011 17:24
Kategorie: Zábava
Název zdroje: Philips (NEověřený zdroj [?])
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.