Esemesky pomáhají rodičům a chrání děti | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Esemesky pomáhají rodičům a chrání děti


O nový projekt s názvem "SMS do škol", který připravila společnost INFOKANÁL s.r.o., už projevily zájem školy z celé republiky. Projekt má umožnit pedagogům škol zlepšit komunikaci s rodiči.

„Rychlou a přímou komunikací mezi školou a rodiči se snažíme přinášet rodičům nejen aktuální informace o dění ve školách, ale také přispět ke snaze o větší ochranu dětí,“ potvrdila výkonná ředitelka společnosti INFOKANÁL Jana Mertová.

V době, kdy počet uživatelů mobilních telefonů stále roste a počet mobilních telefonů na osobu v Česku patří k nejvyšším v Evropě, bylo jen otázkou času, kdy mobilní komunikace vstoupí také do vztahu škola – rodič. Využití SMS zpráv pro rodiče je přitom velmi široké. „Rodiče se pomocí textových zpráv mohou včas dozvídat o různých školních akcích, třídních schůzkách či bezpečných dojezdech do cíle svých dětí v případě různých výletů, kurzů nebo škol v přírodě,“ domnívá se Mertová.

Její slova potvrzuje i zájem škol. Ředitelka základní školy Josefa Gočára v Hradci Králové Mgr. Jitka Kičmerová přínos v mobilní komunikaci pro obě strany: „Kromě informací o různých termínech akcí chceme tuto formu komunikace využívat i pro servisní informace, například o tom, co mají rodiče svým dětem připravit a na co nemají zapomenout. Vyhovuje nám i možnost se touto formou ptát na jejich názor."

V Praze 6, kde radnice informuje své občany pomocí SMS zpráv už od roku 2003, se projekt SMS do škol také líbí. „Diskutoval jsem tuto možnost s řediteli škol a možnost zaslat hromadnými SMS zprávami rodičům pozvánku na školní akci nebo je informovat o bezpečných příjezdech na výlet či výletu velmi oceňují,“ řekl radní pro oblast školství Ondřej Balatka.

„V pátek se uskuteční plánovaný výlet do ZOO. Děti přijdou do školy jako v běžný vyučovací den, s sebou kapesné 100 Kč, svačinu, pití, pláštěnku. Návrat ve 13 hodin před školu.“ I takováto zpráva může v příštích dnech zapípat v mobilních telefonech rodičů. SMS zprávy pro rodiče lze totiž využít pro bezpečnost dětí, jako pozvánky, výzvy či upomínky. V Česku se totiž ztratí ročně kolem 2500 dětí. Většinou jde o děti, které utíkají, ale dochází bohužel i k nejzávažnějším případům, kdy je dítě ohroženo na životě a zdraví. Včasnou a přesnou informovaností rodičů o aktivitách svých dětí lze alespoň částečně těmto situacím předcházet.

Rodiče mohou být zároveň rozděleni do různých SKUPIN podle tříd, zájmových kroužků, zda jde o rodiče dětí zůstávajících ve družině či stravujících se ve školní jídelně apod. Jednotlivé skupiny spravují jejich UŽIVATELÉ – třídní učitelky, hospodářky, družinářky nebo vedoucí školní jídelny. V projektu SMS do škol se počítá i s možností komunikace ze strany rodičů, přes tzv. SMS podatelnu. Rodič pošle SMS zprávu, která je přijata do systému a následně přeposlána na email uživateli, který tak snáze vede evidenci zpráv a má lepší možnosti další práce s nimi.

Další příklady SMS zpráv pro rodiče:

"Z důvodu rozsáhlé havárie vody bude škola dnes uzavřena. Zítra bude výuka probíhat dle běžného rozvrhu, ale školní jídelna bude v provozu až od čtvrtku tohoto týdne."

"Třídy 6. B a 6. C úspěšně dorazila do penzionu Dalibor, kde budou žáci ubytováni. Plánovaný příjezd ke škole je v pátek 7. května ve 14 hodin. Budeme vás informovat SMS zprávou přibližně 2 hodiny před plánovaným příjezdem."

"Vaše dcera se bude účastnit státního kola biologické olympiády v Praze. V pátek 7. května proto odjíždíme již v 7 hodin od školy! S sebou svačinu, oběd zajištěn v místě konání. Plánovaný návrat ve 14 hodin před budovy školy.
Třídní schůzky se konají tuto středu od 17 hodin v učebně číslo 23.V případě neúčasti mě prosím kontaktujte telefonicky na telefonní číslo, ze kterého Vám přišla tato SMS."

"Srdečně Vás zveme na školní ples, který se koná tuto sobotu od 18 hodin. Více informací na webových stránkách školy."Kontakt:

Jana Mertová
Výkonná ředitelka
mertova@infokanal.cz
www.infokanal.cz
+420 739 099 044


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 15. 6. 2011 16:27
Kategorie: Informační technologie
Název zdroje: SMS InfoKanál (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
SMS InfoKanál umožňuje levnou a efektivní komunikaci pomocí SMS zpráv na mobilní telefon.

SMS InfoKanál je kvalitním komunikačním doplňkem tištěných zpravodajů, internetových stránek města, televizního infokanálu, obecního rozhlasu apod. Jeho výhodou je přímý a osobní charakter zpráv s možností reakce pomocí anket a nízké investiční a provozní náklady.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.