Ericsson umožňuje v Evropě transakce mobilem | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Ericsson umožňuje v Evropě transakce mobilem


• Finanční služba “Ericsson Money“ je dostupná v 7 evropských zemích • Umožňuje snadno a okamžitě přijímat či provádět platby prostřednictvím mobilního telefonu • Převody peněz se nyní více podobají mobilní komunikaci a poskytují rodinám, uživatelům sociálních služeb, zákazníkům zvyklým platit v hotovosti a zahraničním pracovníkům - komfortní, okamžitý a bezpečný přístup k finančním prostředkům • Ericsson plánuje rozšířit dostupnost bankovní služby “Ericsson Money“ a propojit ji s podobnými službami fungujícími v různých zemích světa Převody peněz se nyní více podobají mobilní komunikaci a poskytují rodinám, uživatelům

Ericsson (NASDAQ:ERIC) uvádí na trh 7 evropských zemí první mobilní finanční službu nazvanou Ericsson Money. Uživatelé mobilních telefonů v Anglii, Francii, Německu, Itálii, Španělsku, Polsku a Švédsku se od minulého týdne mohou zaregistrovat na stránkách www.ericssonmoney.com s cílem přijímat nebo odesílat finanční prostředky například přátelům či rodině. Jedná se o první krok naší snahy nabídnout spotřebitelům po celém světě ucelené portfolio komfortních, hospodárných, bezpečných a okamžitých mobilních finančních služeb.
Jelikož převody peněz se budou stále více podobat mobilní komunikaci, naše telefony již neposlouží pouze pro společenský život, ale i pro ten finanční. Poté, co si uživatelé na internetu snadno vytvoří zabezpečenou mobilní peněženku, získají pomocí svého telefonu bezpečný přístup ke svým finančním prostředkům prostřednictvím sítě Ericsson Money.
Služba Ericsson Money v současnosti umožňuje lidem okamžitě odesílat a přijímat finanční prostředky a vybírat hotovost – např. rodiče mohou prostřednictvím mobilního telefonu zasílat peníze svým dětem na vysokou školu nebo podpořit své ratolesti na cestách. Převod peněz rodině a přátelům, kteří se nacházejí v kavárně za rohem nebo na druhé straně Evropy se stává stejně rychlým, jako odeslat sms.
Nově představené služby nabízí spotřebitelům svobodu volby, přístup k finančním prostředkům, rychlejší a komfortnější způsob sdílení peněz s přáteli a rodinnými příslušníky. Mezi osoby, kterým tato služba přinese okamžitou výhodu, patří např:
• Rodinní příslušníci: rodiče mohou posílat peníze svým dětem do místa, kde studují vysokou školu nebo kde tráví prázdniny či rok volna.
• Uživatelé sociálních služeb: lidé se mohou snadno složit na jídlo, uhradit drobné poplatky a převádět peníze mezi přáteli a rodinnými příslušníky.
• Zákazníci zvyklí platit v hotovosti: pro zákazníky zvyklé platit pouze v hotovosti může jít o první krok ve využívání bankovních služeb.
• Zahraniční pracovníci: pracovníci ze zámoří mohou posílat své rodině domů peníze, aniž by museli použít poštovní nebo osobní převod hotovosti, který často zabere hodně času.

Ericsson plánuje brzy zpřístupnit službu Ericsson Money i ve zbytku Evropy. V blízké budoucnosti zákazníci získají přístup i k dalším podobným službám fungujícím v různých zemích (prostřednictvím služby Ericsson Money Interconnect), díky čemuž bude možné posílat peníze stejně snadno, rychle a přirozeně, jako je tomu u zasílání sms zpráv z různých částí světa.
Zanedlouho bude díky Ericssonu možné provádět bezpečné platby účtů, nakupovat na internetu a okamžitě platit za zboží v kamenných obchodech bez použití hotovosti.
Semir Mahjoub, viceprezident Ericssonu a prezident Ericsson Money Services, prohlásil: „Mobilní telefony se staly základem našeho společenského života okamžitě poté, kdy je začala používat většina lidí. Posíláme sms zprávy, tweetujeme, chatujeme na internetu a připojujeme se k sociálním sítím – touto činností každý měsíc trávíme miliony hodin. Pro řadu lidí je dnes přístup k informacím a službám pomocí mobilního telefonu stejně instinktivní jako dýchání.“
„Pro Ericsson je logické, že jako spotřebitelé využívající mobilní připojení ve všech ostatních oblastech našeho života, bychom měli mít stejnou svobodu volby, přístup a dostupnost služeb i ve finanční oblasti. Tím, že nám postačí telefonní číslo kamaráda, bez ohledu na to, v které části světa se nachází, získáme nové možnosti využití finančních služeb a mobilní správy financí. Jedná se o vzrušující dobu nového odvětví a naše společnost se těší, že přiblížením převodů peněz mobilní komunikaci urychlí tempo, kterým budou lidé v běžném životě využívat výhod globálních finančních služeb prostřednictvím mobilního připojení,“ uzavírá Semir Mahjoub.
Poznámky redaktorům:
O Ericsson Money Services
Ericsson Money Services je dceřinou firmou, kterou 100% vlastní mateřská firma Telefonaktiebolaget LM Ericsson. Ericsson Money Services poskytuje služby mobilní peněženky pro finanční převody mezi firmami a spotřebiteli (Ericsson Money) a provozuje propojovací síť pro potřeby firem (Ericsson Money Interconnect), která umožňuje provádět finanční převody pomocí různých služeb mobilní peněženky napříč různými systémy, měnami a hranicemi států.
Slučováním mobilních a finančních služeb vzniká nové prostředí. Odhaduje se, že v nadcházejících dvou či třech letech budou mobilní platby a peněžní převody mezi dvěma osobami v řadě zemí patřit k nejvyužívanějším funkcím mobilů. Do roku 2020, kdy Ericsson předpovídá, že na světě bude existovat více než 50 miliard zařízení připojených k internetu, budou mobilní finanční služby jedním z hlavních důvodů využívání internetového připojení mezi lidmi a počítačovými zařízeními i mezi zařízeními navzájem. Při naplňování těchto trendů bude Ericsson hrát významnou roli.
Fotografie ke stažení:
• Screenshot, Start page (low-res)(.png)
• Screenshot, Start page (high-res)(.tif)
• Screenshot, Send money (low-res)(.png)
• Screenshot, Send money (high-res)(.tif)
• Screenshot, Sign-in (low-res)(.png)
• Screenshot, Sign-in (high-res)(.tif)

Multimediální obsah týkající se naší společnosti je k dispozici v oddíle broadcast room
Společnost Ericsson je světovým lídrem v oblasti poskytování technologií a služeb telekomunikačním operátorům. Ericsson si drží vedoucí postavení ve 2G, 3G a 4G mobilních technologiích, přičemž v globálním pohledu poskytuje podporu pro mobilní sítě s více než 2 miliardami uživatelů a udržuje si vedoucí pozici také v oblasti řízených služeb. Portfolio společnosti zahrnuje jak mobilní, tak i pevnou telekomunikační infrastrukturu, telekomunikační služby či software. V neposlední řadě do nabídky Ericssonu patří také řešení pro broadband a multimédia určená pro telefonní operátory, velké podniky a mediální průmysl. Sdružené společnosti Sony Ericsson a ST-Ericsson poskytují spotřebitelům mobilní zařízení s širokou nabídkou moderních funkcí.
Ericsson se snaží naplňovat svoji vizi, kterou lze shrnout do hesla „vedoucí hráč na širokém poli komunikace“, a to prostřednictvím inovací, technologií a udržitelných obchodních řešení. Společnost k dnešnímu dni operuje ve 175 zemích světa, kde celkově zaměstnává více než 80 000 zaměstnanců. V roce 2009 Ericsson dosáhl tržeb ve výši 206,5 miliardy SEK (27,1 miliardy USD). Společnost Ericsson byla založena v roce 1876, její sídlo se nachází ve Stockholmu ve Švédsku. Ericsson figuruje na indexu OMX NASDAQ, Stockholm a NASDAQ New York.
www.ericsson.com
www.twitter.com/ericssonpress
www.facebook.com/technologyforgood
www.youtube.com/ericssonpress
Kontakt:

Maria Pošteková
Key Account Manager
maria.postekova@pram.cz
www.pram.cz
222351497


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 13. 6. 2011 15:29
Kategorie: Informační technologie
Název zdroje: PRAM Consulting s.r.o. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
PRAM je agenturou s působením na českém a slovenském trhu, která nabízí téměř desetileté zkušenosti v oblasti PR, marketingu a podpory prodeje. Pomáhá obchodním partnerům nejen s prosazováním značky na trhu a s podporou prodeje jejich výrobků, ale také s mediální podporou a s organizováním akcí firemních, společenských či školení. Společnost PRAM se dále zabývá oblastí produkce, tisku, mediálního plánování, nákupu reklamy a výrobou reklamních předmětů.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.