Ericsson umožňuje peňažné transfery mobilom v Európe | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Ericsson umožňuje peňažné transfery mobilom v Európe


• Finančná služba Ericsson Money je dostupná v 7 európskych krajinách. • Mobilné peňažné služby umožňujú posielať, prijímať a míňať peniaze cez pripojené mobilné telefóny ľahko a okamžite. • Peňažné transfery sa dnes viac podobajú mobilnej komunikácii, ktorá tak umožňuje pohodlný, okamžitý a bezpečný prístup k finančným službám pre rodiny, ľudí v rámci sociálnych sietí, hotovostných zákazníkov a zahraničných pracovníkov. • Ericsson plánuje rozšírenie dostupnosti služby Ericsson Money a jej pripojenie k iným podobným službám vo svete.

Ericsson (NASDAQ:ERIC) spúšťa prvú z mnohých nových mobilných peňažných služieb, Ericsson Money, v 7 európskych krajinách. Užívatelia mobilných telefónov vo Veľkej Británii, Francúzsku, Nemecku, Taliansku, Španielsku, Poľsku a Švédsku sa môžu prihlásiť na www.ericssonmoney.com a začať posielať a prijímať peniaze od priateľov a rodiny, ako aj vyberať hotovosť. Toto je prvý krok smerom k poskytnutiu kompletného portfólia pohodlných, cenovo výhodných, bezpečných a okamžitých finančných služieb pre zákazníkov na celom svete.
Keďže budú peňažné transfery pripomínať skôr mobilnú komunikáciu, naše mobilné telefóny budú kľúčovými nielen pre náš spoločenský život, ale aj pre oblasť našich financií. Potom ako si zákazník bez problémov vytvorí online bezpečnú mobilnú peňaženku, bude mať zo siete Ericsson Money prístup k svojim peniazom prostredníctvom svojho telefónu.
Služba Ericsson Money umožňuje ľuďom okamžite posielať a prijímať peniaze, ako aj vyberať hotovosť – napríklad rodičia pošlú hotovosť pre svoje deti na univerzite alebo na cestách, a to všetko s použitím svojho mobilného prístroja ako prístupového bodu k svojej osobnej mobilnej peňaženke. Transfer peňazí rodine alebo priateľom, ktorí sú iba kdesi za rohom v kaviarni alebo dokonca v inej krajine, bude teraz tak rýchle a ľahké ako poslať textovú správu.
Zákazníkom prinesú tieto služby väčšiu slobodu voľby, prístup k peniazom a rýchlejší a pohodlnejší spôsob na zdieľanie peňazí s priateľmi a rodinou. Skupiny ľudí, ktorí môžu mať okamžitý prínos z uvedenej služby sú napr:
• Rodiny: rodičia môžu poslať peniaze svojim deťom, ktoré sú na univerzite, výlete alebo kdekoľvek vo svete;
• Ľudia v rámci sociálnych sietí: môžu si pohodlne podeliť náklady na jedlo, zaplatiť malé dlhy a posielať peniaze medzi priateľmi a rodinou;
• Hotovostní zákazníci: zákazníci, ktorí sú zvyknutí iba na hotovostné transakcie môžu urobiť prvý krok k bankovníctvu.
• Zahraniční pracovníci: ľudia z inej krajiny, dokonca zámoria, môžu posielať peniaze domov svojim rodinám bez použitia poštových alebo osobných hotovostných transferov, ktoré sú často časovo dosť náročné.

Ericsson plánuje čoskoro sprístupniť službu Ericsson Money aj v ostatných krajinách Európy. V blízkej budúcnosti sa budú môcť užívatelia pripojiť na iné podobné služby vo svete (cez Ericsson Money Interconnect), čím sa posielanie peňazí rýchlo, ľahko a prirodzene, ako posielanie textovej správy, stane realitou pre ľudí na celom svete.
Nebude to trvať príliš dlho a ľudia budú môcť bezpečne platiť účty, nakupovať online a platiť v maloobchodnej sieti okamžite prostredníctvom Ericssonu.
Semir Mahjoub, viceprezident Ericssonu a prezident Divízie Money Services, povedal: „Od chvíle ako sa mobilné telefóny začali využívať vo veľkom, stali sa základom nášho spoločenského života. Posielame si textové správy, komunikujeme cez Twitter, chatujeme, sme pripojení na sociálne siete milióny hodín mesačne. Dnes je pre mnohých ľudí prístup k informáciám a službám v mobile takou inštinktívnou záležitosťou, ako nadýchnutie sa.“
„Pre Ericsson je logickým faktom, že ako zákazníci využívajúci pripojenie v mnohých iných oblastiach nášho života by sme mali mať podobnú možnosť voľby, prístup a dostupnosť služieb aj vo finančnej sfére. Ak máme telefónne číslo svojho priateľa, nezávisle na tom, kde vo svete práve je, otvára to úplne nový prístup k finančným službám a mobilným peniazom. Sú to vzrušujúce momenty pre novo vznikajúce odvetvie a my sa naozaj tešíme na rýchly rozvoj možností jednotlivcov využívať globálne prepojené finančné služby v ich každodenných životoch, keď urobiť finančný transfer bude stále viac pripomínať mobilnú komunikáciu,“ uzavrel Mahjoub.
Poznámky pre vydavateľov:

Štandardné multimediálne správy Ericssonu sú k dispozícii na stránke: www.ericsson.com/broadcast_room
O platforme Ericsson Money Services AB
Ericsson Money Services je sesterskou spoločnosťou a v plnom vlastníctve materskej spoločnosti Telefonaktiebolaget LM Ericsson. Ericsson Money Services poskytuje business-to-consumer služby mobilnej peňaženky (Ericsson Money) a business-to-business prepojenie sietí (Ericsson Money Interconnect), ktoré umožňujú rôznym službám mobilnej peňaženky navzájom spolupracovať, a to v rámci rozličných systémov, v rôznych menách a bez ohľadu na hranice.
Pri zbližovaní mobilných a finančných služieb vzniká nový ekosystém. Predpokladá sa, že mobilné platby a peňažné transfery medzi jednotlivcami budú v mnohých krajinách o dva či tri roky medzi najčastejšie využívanými mobilnými aplikáciami. Mobilné prevody peňazí budú hlavnou hybnou silou P2M (person-to-machine) a M2M (machine-to-machine) pripojení do roku 2020, kedy by podľa Ericssonu malo byť vo svete viac ako 50 mld. pripojených zariadení. Ericsson zohrá v realizácii týchto trendov dôležitú úlohu.
www.ericsson.com
www.twitter.com/ericssonpress
www.facebook.com/technologyforgood
www.youtube.com/ericssonpress
Kontakt:

Karel Kapinus
Managing Partner
karel.kapinus@pram.cz
224913000


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 21. 6. 2011 10:11
Kategorie: Auto-moto
Název zdroje: PRAM Consulting s.r.o. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
PRAM je agenturou s působením na českém a slovenském trhu, která nabízí téměř desetileté zkušenosti v oblasti PR, marketingu a podpory prodeje. Pomáhá obchodním partnerům nejen s prosazováním značky na trhu a s podporou prodeje jejich výrobků, ale také s mediální podporou a s organizováním akcí firemních, společenských či školení. Společnost PRAM se dále zabývá oblastí produkce, tisku, mediálního plánování, nákupu reklamy a výrobou reklamních předmětů.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.