Ericsson pomáhá uprchlíkům po celém světě navázat spojení se svými blízkými | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Ericsson pomáhá uprchlíkům po celém světě navázat spojení se svými blízkými


• Mobilní komunikace přináší naději uprchlíkům odloučeným od svých blízkých. • Kampaň vedená odvětvím mobilní komunikace v řadě zemí světa nabízí uprchlíkům možnost vyhledat své blízké a znovu se s nimi spojit pomocí mobilního telefonu. • Ericsson vyslyšel výzvu kampaně „1“ Úřadu Vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR)

Na celém světě se v důsledku politických bojů nebo přírodních katastrof nachází více než 42 milionů uprchlíků. Zoufalství pramenící z absence dostupných prostředků k vyhledání rodiny a přátel, od kterých byli odloučeni, jen dále zvyšuje jejich utrpení.
Ericsson (burza NASDAQ:ERIC) zareagoval na výzvu Úřadu Vysokého komisaře OSN pro uprchlíky, aby každý „jednou věcí“ pomohl uprchlíkům, a vede kampaň, která má využít technologie pro dobré účely, řešení problémů uprchlíků.
Ericsson, společně s organizací Refugees United a Úřadem Vysokého komisaře OSN pro uprchlíky a spolu s mobilními operátory v řadě zemí světa, zahájili kampaň 20. června, který je Světovým dnem uprchlíků.
Kampaň využívá nejnovější aplikaci pro operační systém Android, která rozšiřuje pokrytí službou organizace Refugees United, což milionům uprchlíků umožní hledat své blízké pomocí SMS zpráv, internetu v mobilu (prostřednictvím služby WAP) a mobilních telefonů se systémem Android. Díky platformě organizace Refugees United se mohou uprchlíci pomocí mobilního telefonu zaregistrovat do anonymní databáze, vyhledat v ní své blízké a následně se s nimi znovu spojit prostřednictvím SMS zprávy nebo internetu.
Christopher Mikkelsen, generální ředitel organizace Refugees United, k tomu říká: „V našem poslání pomáhat uprchlíkům hledat své blízké představuje mobilní telefon spojovací prvek mezi lidmi, kterým pomáháme. Jednoduché příruční zařízení se stává účinným nástrojem k navázání kontaktu s blízkými i v nejodlehlejších částech světa. Partnerství s Ericssonem nám umožní najít a znovu spojit bezpočet rodinných příslušníků v celé Africe, kteří mezi sebou ztratili kontakt.“
António Guterres, Vysoký komisař OSN pro uprchlíky, dodává: „Úřad Vysokého komisaře OSN pro uprchlíky se k Ericssonu s potěšením připojuje, aby společně rozšířili dostupnost aplikace organizace Refugees United do řady zemí rozvojového světa. Pomoc uprchlíkům hledat a najít své blízké pomocí SMS zpráv a mobilního internetu je jedním z řady způsobů, jakým technologie mění náš svět. Náš úřad je hrdý na to, že se na tomto průkopnickém a vysoce úspěšném projektu může podílet a zároveň zajistit, aby při něm bylo zachováno soukromí a bezpečnost jednotlivých uprchlíků."
Zkušební provoz této mobilní služby, který nedávno proběhl v Ugandě za účasti Ericssonu, panafrického telekomunikačního operátora Mobile Telephone Networks (MTN) a Úřadu Vysokého komisaře OSN pro uprchlíky, byl ukončen smlouvou, která zahrnuje více afrických zemí, ve kterých bude služba provozována. Od spuštění provozu této služby v září roku 2010 se zaregistrovalo 41 000 uprchlíků. Patří k nim bratranci Abdulahi Hussein Sheikh a Mohamed Ali Salah, kteří mezi sebou ztratili kontakt v roce 1991, kdy uprchli z nepokoji zmítaného Somálska a pomocí nové služby se nalezli po 20 letech, kdy o sobě neměli žádné zprávy
Ericsson zahajuje provoz této služby v Keni prostřednictvím telekomunikačního operátora Safaricom a ve Švédsku a Dánsku prostřednictvím telekomunikačního operátora 3.
Elaine Weidman-Grunewaldová, viceprezidentka Ericssonu pro udržitelný rozvoj a společenskou odpovědnost firmy, uzavírá: „Vycházíme z našeho závazku zaregistrovat do konce letošního roku 120 000 uprchlíků za pomoci nové aplikace pro systém Android.“
Poznámky redaktorům:
Světový den uprchlíků 2011
20. červen je Světovým dnem uprchlíků. V rámci připomenutí letošního 60. výročí vzniku Úmluvy OSN o uprchlících, která byla přijata 28. Července 1951, zahajuje Úřad Vysokého komisaře OSN pro uprchlíky půlroční kampaň, ve které bude seznamovat veřejnost s příběhy jednotlivých uprchlíků a jiných osob, které byly přinuceny opustit domov. Kampaň tvoří řada mediálních prezentací, včetně videa, kde vystupuje Angelina Jolie, velvyslankyně dobré vůle při Úřadu Vysokého komisaře, nová internetová video prezentace nazvaná „1 život, 1 příběh“, ve které uprchlíci popisují své životní příběhy, a doprovodné materiály pro veřejnost, které vyzývají k zapojení a vykonání 1 věci, která pomůže uprchlíkům, např. sledování činnosti Úřadu Vysokého komisaře OSN pro uprchlíky na síti Facebook nebo Twitter. Úřad Vysokého komisaře vyzývá mediální organizace, aby se rovněž zapojily do kampaně a podpořily ji ve svém zpravodajství a na stránkách blogů. Pro mediální organizace, které o kampaň projeví zájem, jsou pro tyto účely k dispozici internetové digitální bannery. Připojte se k nám a sdělte ostatním, že i jedna jediná osoba přinucená opustit domov kvůli válce nebo perzekuci je příliš vysoký počet.
O Úřadu Vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR)
Úřad Vysokého komisaře OSN pro uprchlíky byl založen Generálním shromážděním OSN dne 14. 12. 1950. Úřad je pověřen vedením a koordinací mezinárodních opatření na ochranu uprchlíků a celosvětovým řešením uprchlického problému. Jeho hlavním účelem je zajistit uprchlíkům jejich práva a důstojný život. Úřad se snaží zajistit, aby každý člověk mohl uplatnit právo azylu a nalézt bezpečné útočiště v jiné zemi, s možností dobrovolného návratu domů, integrace v místě pobytu nebo přesídlení do třetí země. Úřad je rovněž oprávněn pomáhat lidem bez státní příslušnosti. Za více než 50 let činnosti tento úřad pomohl začít nový život desítkám milionů lidí. V současnosti úřad zaměstnává přibližně 6600 pracovníků ve více než 110 zemích a nadále pomáhá přibližně 34 milionům lidí.
O organizaci Refugees United:
Organizace Refugees United je neziskovou organizací pomáhající uprchlíkům znovu navazovat spojení s členy rodiny, od kterých byli odloučeni. Tato organizace vytvořila pro organizace řešící problémy uprchlíků i pro uprchlíky samotné společnou platformu využívající internetové a mobilní technologie, do které lze nahrát informace o rodinných příslušnících, kteří mezi sebou ztratili spojení, sdílet tyto informace a použít je k znovunavázání spojení mezi členy rodiny napříč hranicemi států a územími zmítanými konflikty. Uprchlíci, kteří nechtějí zveřejňovat svou totožnost, se mohou zaregistrovat pod přezdívkou nebo uvést informace, které nemají příliš osobní povahu a které nemají problém sdílet s ostatními lidmi. Od září roku 2010, kdy začala využívat převážně mobilní platformu, pomohla organizace Refugees United a její partneři více než 41 000 uprchlíků pátrat po ztracených rodinných příslušnících, kteří s touto službou přišli do kontaktu; každý měsíc se zaregistruje více než 4500 nových uprchlíků.
www.refunite.org
www.facebook.com/refunite
www.twitter.com/refunite

Společnost Ericsson je světovým lídrem v oblasti poskytování technologií a služeb telekomunikačním operátorům. Ericsson si drží vedoucí postavení ve 2G, 3G a 4G mobilních technologiích, přičemž v globálním pohledu poskytuje podporu pro mobilní sítě s více než 2 miliardami uživatelů a udržuje si vedoucí pozici také v oblasti řízených služeb. Portfolio společnosti zahrnuje jak mobilní, tak i pevnou telekomunikační infrastrukturu, telekomunikační služby či software. V neposlední řadě do nabídky Ericssonu patří také řešení pro broadband a multimédia určená pro telefonní operátory, velké podniky a mediální průmysl. Sdružené společnosti Sony Ericsson a ST-Ericsson poskytují spotřebitelům mobilní zařízení s širokou nabídkou moderních funkcí.
Ericsson se snaží naplňovat svoji vizi, kterou lze shrnout do hesla „vedoucí hráč na širokém poli komunikace“, a to prostřednictvím inovací, technologií a udržitelných obchodních řešení. Společnost k dnešnímu dni operuje ve 175 zemích světa, kde celkově zaměstnává více než 80 000 zaměstnanců. V roce 2009 Ericsson dosáhl tržeb ve výši 206,5 miliardy SEK (27,1 miliardy USD). Společnost Ericsson byla založena v roce 1876, její sídlo se nachází ve Stockholmu ve Švédsku. Ericsson figuruje na indexu OMX NASDAQ, Stockholm a NASDAQ New York.
www.ericsson.com
www.twitter.com/ericssonpress
www.facebook.com/technologyforgood
www.youtube.com/ericssonpress
Kontakt:

Maria Pošteková
Key Account Manager
maria.postekova@pram.cz
www.pram.cz
222351497


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 24. 6. 2011 13:20
Kategorie: Informační technologie
Název zdroje: PRAM Consulting s.r.o. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
PRAM je agenturou s působením na českém a slovenském trhu, která nabízí téměř desetileté zkušenosti v oblasti PR, marketingu a podpory prodeje. Pomáhá obchodním partnerům nejen s prosazováním značky na trhu a s podporou prodeje jejich výrobků, ale také s mediální podporou a s organizováním akcí firemních, společenských či školení. Společnost PRAM se dále zabývá oblastí produkce, tisku, mediálního plánování, nákupu reklamy a výrobou reklamních předmětů.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.