Ericsson kupuje Telcordii | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Ericsson kupuje Telcordii


• Akvizice upevní a rozšíří postavení Ericssonu coby předního hráče na trhu v „Systému pro podporu provozu“/ „Systému pro podporu podnikání“ (OSS/BSS), a to pro prostřednictvím klíčové pozice v oblasti plnění služeb (Service fulfillment), zajištění služeb (Service assurance), optimalizace sítí a účtování v reálném čase. • Společnost Telcordia nabízí klíčové kompetence a vůdčí pozici na trhu OSS/BSS – Ericsson pak přináší globální přítomnost, servisní kapacity a vůdčí postavení v oblasti OSS a účtovacích a fakturačních řešení.. • Ericsson získá 100 % akcií společnosti Telcordia za 1,15 miliardy dolarů, a to prostřednictvím hotovostní transakce bez zadlužení (na základě tzv. principu „cash and debt-free“), přičemž do něj zároveň nastoupí přibližně 2 600 zaměstnanců Telcordie.


Ericsson (NASDAQ: ERIC), globální lídr v oblasti telekomunikačních technologií a služeb, oznámil, že se dohodl s Providence Equity Partners LLC a Warburg Pincus na akvizici za 1,15 miliardy dolarů. Získá tak 100 % akcií společnosti Telcordia, světové jedničky ve vývoji mobilního, širokopásmového a podnikového komunikačního softwaru a souvisejících služeb. K předpokládanému uzavření transakce dojde ve 4. čtvrtletí roku 2011, přičemž účinnosti nabude v 1. čtvrtletí roku 2012.

V roce 2010 dosáhl trh OSS/BSS pro softwarovou a systémovou integraci hodnoty přibližně 35 miliard dolarů a očekává se, že v letech 2010 až 2013 bude složená roční míra růstu činit 6–8 %. Navíc jde o atraktivní trh pro outsourcing a hosting manažovaných služeb, které rostou stejnou měrou
Hans Vestberg, prezident a výkonný ředitel Ericssonu, k tomuto kroku poznamenává: „V souvislosti se stále rostoucím trendem připojených zařízení, přechodem služeb na mobilní formy a zaváděním nových obchodních modelů u mobilního širokopásmového připojení bude důležitost systémů pro podporu provozu a podnikání nadále narůstat. Telcordia nabízí velmi kvalifikované zaměstnance, bohaté zkušenosti, rozsáhlý byznys v Severní Americe a na dalších trzích a v neposlední řadě také kvalitní produktové portfolio spoléhající na různorodý model prodeje.“
Jedním z hlavních úkolů provozovatele je zvládnout růst v oblasti mobilního a pevného širokopásmového připojení, nových typů připojených zařízení, služeb a aplikací i vysokých očekávání uživatelů a zároveň zvyšování efektivity podnikání a provozu.
OSS a BSS představují kritické oblasti, které umožňují na tuto výzvu reagovat a díky nimž je možné procesy podporující podnikání zjednodušit. Tyto oblasti rozšiřují zkušenosti zákazníků a slouží jako jakýsi „motor“, který zpeněžuje komunikační služby, nabídky a produkty, které operátoři prodávají. Dané systémy tak mají zásadní vliv na vytváření zkušeností, které uživatelé očekávají, a to nákladově efektivním způsobem.
Mark Greenquist, prezident a výkonný ředitel společnosti Telcordia, k transakci uvedl: „Spojení globálního vůdčího postavení Ericssonu a dlouhodobých zkušeností Telcordie při řešení těch nejsložitějších komunikačních problémů přinese zákazníkům výhodu v podobě nových služeb a rozšířených možností.“
„Společně budeme určovat směr k nové éře konvergované komunikace a budeme dále rozšiřovat svou nabídku, abychom tak mohli ovládnout nejdynamičtější světové sítě. Vážíme si také významné přidané hodnoty ze strany společností Providence a Warburg Pincus za posledních šest let,“ dodal Greenquist.
Společnosti Providence a Warburg akvizici komentovaly takto: „Jsme přesvědčeni, že tato změna bude pro Telcordii velmi pozitivní, stala se součástí světového lídra v poskytování technologií a služeb telekomunikačním operátorům a to je velmi posilující.“
Budování komplementárních silných stránek
Ericsson disponuje zkušenostmi v oblasti budování, integrace a správy sítí. Portfolio osvědčeného a škálovatelného softwaru společnosti Telcordia, díky němuž jsou tyto sítě efektivnější, pak dále umocňuje vůdčí postavení Ericssonu i jeho vliv v oblasti mobilních OSS a staví jej do pozice předního dodavatele provozních znalostí, zejména pak v oblasti sítí, softwaru, služeb, procesů a efektivity na rostoucím trhu OSS/BSS.
Schopnosti a vůdčí pozice Ericssonu na poli globálních služeb a systémové integrace dále umožňují, aby se portfolio OSS/BSS rozšířilo a podporovalo více operátorů po celém světě.
Díky této transakci tedy vzniká lídr odvětví plnění služeb, zajištění služeb a optimalizace sítí, a Ericsson tak získává vedoucí pozici v oblasti účtování v reálném čase a významné možnosti pro podporu operátorů v plném rozsahu. Toto spojení bude rovněž reagovat na potřeby poskytovatelů komunikačních služeb při zajišťování mobilního širokopásmového připojení a operační transformace svým účastníkům.
Centrála společnost Telcordia se nachází v Piscataway ve státě New Jersey; tržby v minulém fiskálním roce, který skončil 31. ledna 2011, dosáhly 739 milionů dolarů; ve společnosti pracuje přes 2 600 zaměstnanců.
Transakce musí projít obvyklým regulatorním schvalovacím procesem, očekává se však, že zisk na akcii Ericssonu během 12 měsíců po jejím uzavření vzroste.
Poznámky redaktorům:
Fotografie Hanse Vestberga:
www.ericsson.com/thecompany/press/photolibrary/management
Multimediální obsah týkající se naší společnosti je k dispozici v oddíle Broadcast Room na stránkách: www.ericsson.com/broadcast_room

Společnost Ericsson je světovým lídrem v oblasti poskytování technologií a služeb telekomunikačním operátorům. Ericsson si drží vedoucí postavení ve 2G, 3G a 4G mobilních technologiích, přičemž v globálním pohledu poskytuje podporu pro mobilní sítě s více než 2 miliardami uživatelů a udržuje si vedoucí pozici také v oblasti řízených služeb. Portfolio společnosti zahrnuje jak mobilní, tak i pevnou telekomunikační infrastrukturu, telekomunikační služby či software. V neposlední řadě do nabídky Ericssonu patří také řešení pro broadband a multimédia určená pro telefonní operátory, velké podniky a mediální průmysl. Sdružené společnosti Sony Ericsson a ST-Ericsson poskytují spotřebitelům mobilní zařízení s širokou nabídkou moderních funkcí.
Ericsson se snaží naplňovat svoji vizi, kterou lze shrnout do hesla „vedoucí hráč na širokém poli komunikace“, a to prostřednictvím inovací, technologií a udržitelných obchodních řešení. Společnost k dnešnímu dni operuje ve 175 zemích světa, kde celkově zaměstnává více než 80 000 zaměstnanců. V roce 2009 Ericsson dosáhl tržeb ve výši 206,5 miliardy SEK (27,1 miliardy USD). Společnost Ericsson byla založena v roce 1876, její sídlo se nachází ve Stockholmu ve Švédsku. Ericsson figuruje na indexu OMX NASDAQ, Stockholm a NASDAQ New York.
www.ericsson.com
www.twitter.com/ericssonpress
www.facebook.com/technologyforgood
www.youtube.com/ericssonpress
Kontakt:

Maria Pošteková
Key Account Manager
maria.postekova@pram.cz
www.pram.cz
222351497


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 16. 6. 2011 9:59
Kategorie: Ekonomika
Název zdroje: PRAM Consulting s.r.o. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
PRAM je agenturou s působením na českém a slovenském trhu, která nabízí téměř desetileté zkušenosti v oblasti PR, marketingu a podpory prodeje. Pomáhá obchodním partnerům nejen s prosazováním značky na trhu a s podporou prodeje jejich výrobků, ale také s mediální podporou a s organizováním akcí firemních, společenských či školení. Společnost PRAM se dále zabývá oblastí produkce, tisku, mediálního plánování, nákupu reklamy a výrobou reklamních předmětů.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.