Ericsson kupuje spoločnosť Telcordia | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Ericsson kupuje spoločnosť Telcordia


• Akvizícia upevní a rozšíri postavenie Ericssonu ako popredného hráča na trhu Systémov pre podporu prevádzky (OSS) a Systémov pre podporu podnikania (BSS) prostredníctvom kľúčovej pozície v oblasti plnenia služieb (Service fulfillment), zaistenia služieb (Service assurance), optimalizácie sietí a účtovania v reálnom čase. • Spoločnosť Telcordia ponúka kľúčové kompetencie a vedúcu pozíciu na trhu OSS/BSS – Ericsson zas prináša globálnu prítomnosť, servisné kapacity a vedúce postavenie v oblasti OSS, ako aj v poskytovaní účtovacích a fakturačných riešení. • Ericsson získa 100% akcií spoločnosti Telcordia za 1,15 miliárd dolárov, a to prostredníctvom hotovostnej transakcie bez zadlženia (na základe tzv. princípu „cash and debt-free“), pričom do Ericssonu nastúpi približne 2 600 zamestnancov Telcordie.

Ericsson (NASDAQ: ERIC), globálny líder v oblasti telekomunikačných technológií a služieb, oznámil, že sa dohodol s Providence Equity Partners LLC a Warburg Pincus na akvizícii za 1,15 miliárd dolárov. Získa tak 100% akcií spoločnosti Telcordia, svetovej jednotky vo vývoji mobilného, širokopásmového a podnikového komunikačného softvéru a súvisiacich služieb. K predpokladanému uzavretiu transakcie dôjde vo 4. štvrťroku 2011, pričom účinnosť nadobudne v 1. štvrťroku 2012.
V roku 2010 dosiahol trh OSS/BSS softvérovej a systémovej integrácie hodnotu približne 35 miliárd dolárov a očakáva sa, že v rokoch 2010 až 2013 bude zložená ročná miera rastu na úrovni 6 – 8%. Navyše ide o atraktívny trh pre outsourcing a hosting riadených služieb, ktoré rastú rovnakou mierou.
Hans Vestberg, prezident a výkonný riaditeľ Ericssonu, k tomuto kroku poznamenáva: „V súvislosti so stále rastúcim trendom pripojených zariadení, prechodom služieb na mobilné formy a zavádzaním nových obchodných modelov pri mobilnom širokopásmovom pripojení, bude dôležitosť systémov pre podporu prevádzky a podnikania neustále rásť. Telcordia ponúka veľmi kvalifikovaných zamestnancov, bohaté skúsenosti a rozsiahly biznis v Severnej Amerike ako aj na ďalších trhoch. V neposlednom rade ponúka tiež kvalitné portfólio produktov, ktoré sa opiera o rôznorodé modely predaja.“
Jednou z hlavných úloh prevádzkovateľa je zvládnuť nárast objemu mobilného a pevného širokopásmového pripojenia, nových typov pripojených zariadení, služieb a aplikácií. Navyše je potrebné zvládnuť aj vysoké očakávania užívateľov a zároveň aj zvyšovanie efektivity podnikania a prevádzky.
OSS a BSS predstavujú rozhodujúce oblasti, ktoré umožňujú na túto výzvu reagovať. Vďaka nim je možné procesy, podporujúce podnikanie zjednodušiť. Tieto oblasti rozširujú skúsenosti zákazníkov a slúžia ako akýsi „motor“, ktorý speňažuje komunikačné služby, ponuky a produkty predávané operátormi. Dané systémy tak majú zásadný vplyv na vytváranie skúseností, ktoré užívatelia očakávajú, a to všetko nákladovo efektívnym spôsobom.
Mark Greenquist, prezident a výkonný riaditeľ spoločnosti Telcordia, k transakcii uviedol: „Spojenie globálneho vedúceho postavenia Ericssonu a dlhodobých skúseností Telcordie pri riešení tých najzložitejších komunikačných problémov prinesie zákazníkom výhodu v podobe nových služieb a rozšírených možností.“
„Spoločne budeme určovať smer k novej ére konvergovanej komunikácie a budeme naďalej rozširovať svoju ponuku, aby sme tak mohli ovládnuť najdynamickejšie svetové siete. Vážime si tiež významnú pridanú hodnotu zo strany spoločností Providence a Warburg Pincus za posledných šesť rokov,“ dodal Greenquist.
Spoločnosti Providence a Warburg akvizíciu komentovali takto: „Sme presvedčení, že táto zmena bude pre Telcordiu veľmi pozitívna. Spoločnosť sa spojila so svetovým lídrom v poskytovaní technológií a služieb telekomunikačným operátorom, a to je veľmi posilňujúci moment.“
Budovanie doplnkových silných stránok
Ericsson disponuje skúsenosťami v oblasti budovania, integrácie a správy sietí. Portfólio osvedčeného a škálovateľného softvéru spoločnosti Telcordia, vďaka ktorému sú tieto siete efektívnejšie, ďalej posilňuje vedúce postavenie Ericssonu a jeho vplyv v oblasti mobilných OSS. Stavia spoločnosť do pozície popredného poskytovateľa znalostí o prevádzke, a to predovšetkým v oblasti sietí, softvéru, služieb, procesov a efektivity na rastúcom trhu OSS/BSS.
Schopnosti a vedúca pozícia Ericssonu na poli globálnych služieb a systémovej integrácie ďalej umožňujú, aby sa portfólio OSS/BSS rozšírilo a podporilo viac operátorov na celom svete.
Vďaka tejto transakcii vzniká líder v odvetviach plnenia služieb, zabezpečenia služieb a optimalizácie sietí. Ericsson tak získava vedúcu pozíciu v oblasti účtovania v reálnom čase a významné možnosti pre podporu operátorov v plnom rozsahu. Toto spojenie bude tiež reagovať na potreby poskytovateľov komunikačných služieb pri zabezpečovaní mobilného širokopásmového pripojenia a operačnej transformácie pre svojich užívateľov.
Centrála spoločnosti Telcordia sa nachádza v Piscataway v štáte New Jersey; tržby v minulom fiškálnom roku, ktorý skončil 31.januára 2011, dosiahli 739 miliónov dolárov; v spoločnosti pracuje viac ako 2 600 zamestnancov.
Transakcia musí prejsť bežným regulačným schvaľovacím procesom. Očakáva sa však, že zisk na akcii Ericssonu v priebehu 12 mesiacov po jej uzavretí vzrastie.
Poznámky pre vydavateľov:

Fotografie Hanse Vestberga:
http://www.ericsson.com/thecompany/press/photolibrary/management

Štandardné multimediálne správy Ericssonu sú k dispozícii na stránke: www.ericsson.com/broadcast_room

Ericsson je svetovým lídrom v poskytovaní technológií a služieb pre telekomunikačných operátorov. Ericsson je lídrom v 2G, 3G a 4G mobilných technológiách a poskytuje podporu pre siete s viac ako 2 miliardami užívateľov. Okrem toho má spoločnosť vedúcu pozíciu aj v dodávaní riadených služieb. Portfólio firmy zahŕňa infraštruktúry mobilnej a pevnej siete, telekomunikačné služby, software, širokopásmové a multimediálne riešenia pre operátorov, firmy a mediálny priemysel. Spoločný podnik Sony Ericsson a ST-Ericsson ponúka zákazníkom moderné osobné mobilné zariadenia.
Ericsson presadzuje svoju víziu „byť hybnou silou celosvetovej komunikácie“ prostredníctvom inovácií, moderných technológií a trvalo udržateľných biznis riešení. Ericsson pôsobí v 175 krajinách a 80 000 zamestnancov spoločnosti vytvorilo v roku 2009 príjem SEK 206.5 mld. (USD 27.1 mld.). Firma bola založená v roku 1876 a jej centrála je vo švédskom Štokholme. Akcie Ericssonu sú kótované na burzách OMX NASDAQ v Štokholme a NASDAQ v New Yorku.
www.ericsson.com
www.twitter.com/ericssonpress
www.facebook.com/technologyforgood
www.youtube.com/ericssonpress

Kontakt:

Karel Kapinus
Managing Partner
karel.kapinus@pram.cz
224913000


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 21. 6. 2011 10:15
Kategorie: Informační technologie
Název zdroje: PRAM Consulting s.r.o. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
PRAM je agenturou s působením na českém a slovenském trhu, která nabízí téměř desetileté zkušenosti v oblasti PR, marketingu a podpory prodeje. Pomáhá obchodním partnerům nejen s prosazováním značky na trhu a s podporou prodeje jejich výrobků, ale také s mediální podporou a s organizováním akcí firemních, společenských či školení. Společnost PRAM se dále zabývá oblastí produkce, tisku, mediálního plánování, nákupu reklamy a výrobou reklamních předmětů.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.