Energetickému Třebíčsku se podařilo získat finance na výzkum dopadů budoucnosti Jaderné elektrárny Dukovany | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Energetickému Třebíčsku se podařilo získat finance na výzkum dopadů budoucnosti Jaderné elektrárny Dukovany


Třebíč – Scénář budoucího vývoje mikroregionu Jaderné elektrárny Dukovany – tak se jmenuje dvouletý projekt, na kterém se nyní začne pracovat. Jeho cílem je zmapovat sociální a ekonomické dopady na region v případě provozu, případné výstavby 5. bloku a odstavení Jaderné elektrárny Dukovany.

„Elektrárna je významný zaměstnavatel v regionu. Pokud dojde k odstavení elektrárny, bude to mít výrazný vliv na zaměstnanost v regionu. V současné době můžeme tyto dopady pouze odhadovat. Díky tomuto výzkumu budeme mít podložené argumenty týkající se budoucnosti elektrárny, ať už rozšíření nebo uzavření provozu,“ vysvětluje Vítězslav Jonáš, který stál u zrodu projektu a nyní bude také průběh výzkumu kontrolovat.
Socio-ekonomický výzkum, který bude stát cca 2,5 milionů korun, bude provádět Univerzita Karlova ve spolupráci s Energetickým Třebíčskem. Finance se podařilo získat od Technologické agentury České republiky z programu Omega. „Na přípravě žádosti projektu jsme pracovali od začátku roku, žádost o finance na realizaci byla podána v březnu,“ doplňuje Jonáš.
Konkrétním příkladem výsledků studie bude podklad pro strategické rozhodování o budoucím vývoji jaderné elektrárny. Do výzkumu budou zapojeny regionální firmy, ČEZ a ENVINET a také obyvatelé regionu.


Kontakt:

Tomáš Zdechovský
Jednatel
info@commservis.com
http://www.commservis.com
734 335 909
+420 495 279 247


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 1. 7. 2013 14:31
Kategorie: Energetika a průmysl
Název zdroje: Agentura Commservis.com (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Komunikační a public relations agentura specializující se manažerské vzdělávání, public relations, krizovou komunikaci a mediální obhajoby, politickou komunikaci, outdoor/teambuilding, tvorbu marketing strategií, image, výzkumy a analýzy. Jazykové kurzy pro firmy, instituce a manažery: angličtina, němčina, italština, francouzština, španělština ve třech úrovních pokročilosti.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.