eLnadruhou pořádá školení pro LGBTIQ aktivisty a bojuje za legalizaci adopce dětí homosexuálními páry | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


eLnadruhou pořádá školení pro LGBTIQ aktivisty a bojuje za legalizaci adopce dětí homosexuálními páry


Praha, 24.2.2010 – občanské sdružení eLnadruhou pořádající stejnojmenný NEJEN lesbický kulturní festival soustředí své úsilí také na organizaci školení pro LGBTIQ aktivisty a bojuje za práva leseb a gayů ve věci adopce dítěte páry žijícími v registrovaném partnerství.

Přípravy na další, tentokráte již šestý, ročník NEJEN lesbického a kulturního festivalu jedou na plné obrátky, členky organizačního týmu však neusínají na vavřínech ani co se týče aktuálního dění přímo se dotýkajícího LGBTIQ komunity.

Mnohým z vás jistě neunikla aféra, která se rozpoutala po 11. únoru 2010, kdy se na podnět Rady vlády pro lidská práva projednávalo zrušení zákazu individuálních adopcí dětí registrovanými partnery. Tématické zaměření odborného kolokvia svolaného ministrem pro lidská práva a menšiny, Michaelem Kocábem se však nelíbilo poslankyni a místopředsedkyni KDU-ČSL Michaele Šojdrové. Ta neváhala a na danou záležitost promptně zareagovala peticí nazvanou „Dobro dětem především“, kterou uveřejnila na svých internetových stránkách. Prostřednictvím této petice, kterou k dnešnímu dni podpořilo přes 8600 lidí, chce Šojdrová zabránit případnému schválení diskutovaného návrhu.

Ani druhá strana však nezůstala bez odezvy. Nejen eLnadruhou, ale i další spřátelené LGBTIQ organizace zaujaly ke stanovisku paní Šojdrové očekávaný postoj a své reakce rovněž neváhaly zveřejnit. eLnadruhou na svých stránkách postupně zveřejnila: vyjádření portálu Colourplanet podpořené vzkazem Pavla Vítka a Janise Sidovského adresovaného přímo paní Šojdrové, tiskovou zprávu Strany zelených, kteří podporují možnost osvojit si dítě partnera z registrovaného partnerství, odkaz na výzvu „Dobro dětí ve všech rodinách“ umístěnou na stránkách www.glpartnerstvi.cz a výzvu Markéty Navrátilové z nakladaltelství LePress, která nabádá zástupce LGBTIQ minority, aby ukázali veřejnosti a zástupcům zainteresovaných politických stran, kolik nás skutečně je a svou aktivitou rovněž podpořili výzvu bojující za práva homosexuálů.

eLnadruhou se samozřejmě ke všem těmto reakcím hrdě hlásí, podporuje je a i nadále se zavazuje k tomu, že bude nejen LGBTIQ minoritu informovat o dalším vývoji těchto událostí.

V souvislosti s aktuálním děním bychom rádi oznámili, že eLnadruhou ve spolupráci s agenturou Agnes pořádá školení pro LGBTIQ aktivisty, které bude zahájeno 27. února 2010 v Café Therapy. Je určeno nejen stávajícím aktivistům, ale např. také těm, kteří se o LGBTIQ problematiku v České republice dosud nezajímali a chtěli by začít. Účastníci školení se v průběhu deseti dvoudenních kurzů budou moci seznámit se stěžejními tématy práce neziskových organizací zaměřených právě na homosexuální menšinu. Z okruhů jednotlivých témat můžeme jmenovat např. projektové řízení, základy managementu nebo neméně důležitou oblast public relations.

S ohledem na současné dění kolem registrovaného partnertství doufáme, že i tímto školením přispějeme ke zviditelnění LGBTIQ komunity a smyslu bojovat za její práva.

V případě zájmu o další informace se obracejte na tiskovou mluvčí sdružení, Andreu Vašákovou (andrea@elnadruhou.cz), nebo navštivte webové stránky festivalu (www.elnadruhou.cz).
Kontakt:

Andrea Vašáková
Tisková mluvčí
andrea@elnadruhou.cz
774 877 553


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 24. 2. 2010 9:09
Kategorie: Kultura
Název zdroje: eLnadruhou, o. s. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
eLnadruhou, o. s. zastupuje zájmy lesbických, bisexuálních a transsexuálních žen a pořádá NEJEN lesbický kulturní festival eLnadruhou, který je určen všem, bez ohledu na národnost, náboženské vyznání, sexuální orientaci, nebo jiné menšinové zařazení.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.