eLnadruhou - 15. ročník NEJEN lesbického kulturního festivalu | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


eLnadruhou - 15. ročník NEJEN lesbického kulturního festivalu


Praha, 12. dubna 2009 – organizační tým občanského sdružení eLnadruhou se po čtrnácti úspěšných ročnících chystá i v letošním roce otevřít pomyslnou bránu stejnojmenného festivalu, který se bude konat již tradičně v květnových dnech, a to od 20. do 26. května 2009.

Zejména díky finanční podpoře třech velice významných donátorů, kterými jsou Global Fund for Women a Slovak-Czech Women’s Fund, a také za první obdržené podpory od Hlavního města Prahy, se návštěvníci festivalu mohou opět těšit na bohatý kulturní program. Vzhledem k tomu, že se osvědčila spíše vyváženější forma festivalu, rozhodli jsme se i letos koncipovat jeho náplň tak, abychom uspokojili jak kulturní nadšence, tak ty, kteří se o queer komunitě chtějí dozvědět více informací. Proto ani letos nebudou chybět vernisáž (fotografka a malířka Pauline Zipper), odborné přednášky, workshop, koncerty (FEMALEAFROBEAT, Iglú, Vladivojna, Čokovoko), divadelní představení (Divadlo bez zábran, Divadlo letí a Divadlo ANPU) a velice oblíbený sportovní den, v jehož rámci bude probíhat soutěž
o putovní pohár Best Group.

Co se týče inovací v programu festivalu, pro letošní rok jsme se rozhodli zařadit jich hned několik. V souvislosti s rostoucí oblibou tzv. pochodů hrdosti (queer pride parade) jsme připravili pro účastníky těchto průvodů workshop sebeobrany, dále jsme se zaměřili na to, aby k nám našli cestu také ti, kterým na kulturu moc času nezbývá (Dětský den – určen jak pro ty nejmenší, tak i pro jejich rodiče – ať už homosexuální či heterosexuální; pro ty se touto akcí snažíme vytvořit prostor pro setkání, výměnu názorů či pro volnou diskuzi), anebo ti, jejichž cesty dosud vedly jiným směrem (letos se bude poprvé konat bohoslužba za queer komunitu, která bude doprovázena vystoupením pěveckého sboru a recitací poezie). Součástí programu bude rovněž vyhlášení výherců Mezinárodní soutěže animovaného filmu, která vznikla právě za podpory našeho sdružení. Dalším unikátem bude bezesporu ojedinělý projekt Živá knihovna, který bude návštěvníkům festivalu prezentován jejím zřizovatelem, občanským sdružením OPIM (Organizace na podporu integrace menšin). V Živé knihovně jde v podstatě o to, že namísto knih jsou půjčováni lidé, kteří ve svém každodenním životě čelí předsudkům
a stereotypům. Tato originální knihovna je místem přátelského rozhovoru, kde se otevřeně hovoří o předsudcích, o pocitu a zkušenostech být označován jiným a tím často podvědomě hodnocen jako méněcenným.

Doufáme, že z této pestré kulturní palety si každá účastnice či účastník vybere to své a budeme se se všemi z vás těšit na viděnou.

Vstupenky na celou akci, ale i na její jednotlivé části bude možné zakoupit
v Café Therapy, kde se stejně jako v předchozích letech bude konat předprodej.

V případě zájmu o další informace se obracejte na tiskovou mluvčí sdružení, Andreu Vašákovou (andrea@elnadruhou.cz) nebo navštivte webové stránky festivalu (www.eLnadruhou.cz).
Kontakt:

Andrea Vašáková
Tisková mluvčí
andrea@elnadruhou.cz
774 877 553


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 12. 4. 2009 18:51
Kategorie: Kultura
Název zdroje: eLnadruhou, o. s. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
eLnadruhou, o. s. zastupuje zájmy lesbických, bisexuálních a transsexuálních žen a pořádá NEJEN lesbický kulturní festival eLnadruhou, který je určen všem, bez ohledu na národnost, náboženské vyznání, sexuální orientaci, nebo jiné menšinové zařazení.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.