Elektronické mýtné nově v Polsku | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Elektronické mýtné nově v Polsku


Praha, 25.7.2011 - Od 1. 7. 2011 je v Polsku zavedeno elektronické mýtné, které se vztahuje na všechna vozidla nad 3,5 tuny, jízdní soupravy s celkovou hmotností nad 3,5 tuny určené pro přepravu zboží a všechna motorová vozidla umožňující přepravu více než devíti osob včetně řidiče. Řidiči se mohou do systému registrovat prostřednictvím internetových stánek viaTOLL, pak je ovšem čeká ještě povinnost osobně se přihlásit v klientském centru. Čistě on-line registrace, bez nutnoti osobní návštěvy centra, je možná prostřednictvím internetové stránky české společnosti EUROWAG (www.eurowag.com).

Díky pozitivním zkušenostem se zaváděním elektronického mýtného v ostatních evropských státech, se Polsko rozhodlo zvolit stejnou cestu. Od 1. července 2011 se tak zařadilo mezi země s elektronickým mýtným, podobně jako její sousedé v České republice, Slovensku a Německu. Elektronické mýtné se vztahuje na všechna vozidla nad 3,5 tuny, jízdní soupravy s celkovou hmotností nad 3,5 tuny určené pro přepravu zboží a všechna motorová vozidla umožňující přepravu více než devíti osob včetně řidiče. Partnerem pro zúčtování mýtného se stala ve spolupráci s vítěznými členy konsorcia Tollstar i česká společnost W.A.G. minerální paliva, která je největším nezávislým vydavatelem flotilových karet EUROWAG ve střední Evropě a na trhu zaujímá celkově druhou pozici.

Nezbytná registrace
Všechna vozidla, na která se vztahuje povinnost platit elektronické mýtné, podléhají nutnosti registrace. Úvodní registrace do systému, která aktuálně probíhá, je možná prostřednictvím internetových stránek viaTOLL. Po ukončení této úvodní registrace se uživatel musí přihlásit ve vybraném distribučním nebo klientském oddělení a osobně podepsat smlouvu.

Další možností je bezplatná, čistě on-line registrace prostřednictvím internetových stránek www.eurowag.com. Po registraci společnost KAPSCH, zřizovatel polského mýtného systému, zajistí distribuci palubních jednotek, tzv. viaBOXů, které lze obdobně jako české palubní jednotky OBU bez potřeby napájení jednoduše umístit za čelní sklo vozidla. Pomocí viaBOXU pak probíhá zúčtování mýtného dle najetých kilometrů.

Více informací naleznete na www.eurowag.com.Kontakt:

Zuzana Tornikidis
Head of Communications
zuzana.tornikidis@remmark.cz
775777307


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 25. 7. 2011 9:45
Kategorie: Auto-moto
Název zdroje: Remmark, a.s. (NEověřený zdroj [?])
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.