EFA 2014: Na své si přijdou i milovníci rychlých aut | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


EFA 2014: Na své si přijdou i milovníci rychlých aut


Na tradiční vrtulníkovou a aviatickou výstavu European festival of Aviation se v letošním roce mohou těšit také milovníci rychlých aut. V rámci výstavy si totiž mohou prohlédnout například legendární závodní speciál Praga R1.

„Našimi hlavními návštěvníky jsou rodiny s dětmi. Výstava je pro ně zajímavým doplněním letecké show, jakou není možné jinde v České republice vidět. Chtěli jsme našim návštěvníkům přinést něco nového, proto jsme výstavu doplnili i o rychlá závodní auta. Věříme, že okruhový speciál Praga R1 nenechá žádného tatínka chladným,“ usmívá se Daniel Tuček, pilot ze společnosti DSA, která patří mezi tradiční pořadatele akce.
Klíčovým prvkem výstavy sportovních aut bude právě Praga R1. Návštěvníci mohou vidět i další sportovní vozy včetně známých vozů Caterham, které patří k nejobdivovanějším sportovním vozům všech dob.

Do Hradce se slétne světová špička
V rámci letecké show a výstavy se diváci mohou těšit na světovou vrtulníkovou špičku. Uvidí vše od ultralehkých vrtulníků a vírníků různých značek, přes moderní vrtulníky světových výrobců typu Airbus Helicopters, Bell nebo Robinson až po vrtulníky Armády České republiky nebo americký bojový vrtulník Cobra.
„Můžeme potvrdit i velkou různorodost vystavovaných strojů. Ty mají od 450 kilogramů až po 13 tun. Úplnou novinkou na českém trhu bude výstava nové generace vrtulníku Bell 407 a zejména Bell 429 ve verzi pro leteckou záchrannou službu,“ doplňuje zajímavosti Tomáš Suchánek, pořadatel akce ze společnosti DSA.
V rámci přehlídky budou mít návštěvníci možnost sledovat například hromadný zásah při nehodě, kdy bude najednou provádět záchrannou akci 5 vrtulníků. „Secvičení tohoto čísla je velmi náročné. V běžné praxi fungují piloti spíše individuálně. Pět vrtulníků najednou, které koordinují záchranu, je opravdu unikátním jevem. Ukazuje kvalitu českých pilotů,“ uzavírá Daniel Tuček.
Kontakt:

Tomáš Zdechovský
tiskový mluvčí akce
zdechovsky@commservis.com
http://www.festivalofaviation.eu/
+420 734 335 909
+420 495 279 247


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 13. 5. 2014 16:05
Kategorie: Zábava
Název zdroje: Agentura Commservis.com (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Komunikační a public relations agentura specializující se manažerské vzdělávání, public relations, krizovou komunikaci a mediální obhajoby, politickou komunikaci, outdoor/teambuilding, tvorbu marketing strategií, image, výzkumy a analýzy. Jazykové kurzy pro firmy, instituce a manažery: angličtina, němčina, italština, francouzština, španělština ve třech úrovních pokročilosti.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.