Ecobat učí děti sbírat a recyklovat použité baterie | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Ecobat učí děti sbírat a recyklovat použité baterie


Nezisková organizace ECOBAT, která na základě rozhodnutí Ministerstva životního prostředí zajišťuje zpětný odběr použitých přenosných baterií na území celé ČR, se zapojila do prázdninového projektu Hanky Kynychové s názvem Dětské domovy v pohybu (www.ddvpohybu.cz). Jedná se o týdenní pobyty dětí z dětských domovů, které jsou zaměřeny hlavně na aerobic, cvičení a další podobné aktivity. ECOBAT se projektu účastní na základě vyhlášené soutěže dětských domovů, kdo přiveze na letní tábor více nasbíraných vybitých baterek.

ECOBAT má v rámci každého turnusu, jehož se účastní kolem 80 dětí (29. 7. od 13 hodin a 4. 8. od 13 hodin), zhruba hodinový zábavný program s maskotem žabákem Batem, který má formou zábavné scénky seznámit děti s účelem sběru a recyklace baterií. Následují tématické soutěže a různé hry s využitím Ecocheese boxů, které slouží ke sběru použitých baterií. Na závěr každého programu probíhá kompletní hodnocení, do kterého si jednotlivé dětské domovy přinášejí bonusové body za sběr baterií. Odměna čeká na každého účastníka a navíc každý dětský domov dostane sadu Ecocheesů na podporu sběrových aktivit a již v srpnu se zapojí do celorepublikového sběru baterií.

Manažerka projektu Dětské domovy v pohybu Bc. Kateřina Fingralová právě probíhající akci stručně okomentovala: “ECOBAT se zhostil skutečně nelehkého úkolu. Během hodiny má seznámit děti hravou formou s problematikou sběru, třídění a recyklací baterií. Děti všech věkových kategorií si mohou vyzkoušet své dovednosti, zarecitují si a hlavně si ověří bojovnost a týmovou spolupráci. Podle prvních ohlasů přítomných dětí se této příležitosti ECOBAT uchopil skvěle,“ dodala Kateřina Fingralová na závěr.
Projekt Ecocheese je zaměřen na sběr vybitých baterií v domácnostech. Celá akce chce upozornit na to, že shromažďování těchto baterií do domácího sběrného boxu Ecocheese je jednoduché a vede k vytvoření návyku, jež si snadno osvojí i starší osoby, které nebyly zvyklé takový odpad třídit. Navracení baterií ke zpětnému odběru chrání nejen životní prostředí, ale i nás samotné!
Navíc Ecocheese je projektován netradičním způsobem tak, aby zapadal do interiéru a navenek vypadal spíše jako dekorace. Svým zevnějškem kopíruje současné designové trendy v moderní bytové architektuře.


Kontakt:

Markéta Frančová
PR manager
marketa.francova@hba.cz
www.ecobat.cz, www.ecocheese.cz


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 29. 7. 2011 11:58
Kategorie: Ostatní
Název zdroje: ECOBAT (NEověřený zdroj [?])
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.