Dvoudenní turnaj Schüco Open 2011 přilákal více než 20.500 diváků | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Dvoudenní turnaj Schüco Open 2011 přilákal více než 20.500 diváků


Golfový turnaj Schüco Open 2011 předčil očekávání i úspěchy z minulých dvou ročníků a přinesl excelentní výkony golfových profesionálů i rekordní účast ze strany diváků. Na golfovém hřišti v Hubbelrath Golf Clubu nedaleko Düsseldorfu se tak na konci července v průběhu dvou dnů sešlo 11 světových hráčů a ambasadorů značky Schüco s více než 20.500 nadšených diváků. Hlavní hvězdou víkendu byl bezpochyby Brit Ian Poulter, který spolu s Henrikem Stensonem ze Švédska vyhrál sobotní turnaj dvojic Schüco Match Play i nedělní slavnostní turnaj Schüco Open 2011.

Jedním z hlavních záměrů společnosti Schüco, organizátora turnaje a světového lídra v oblasti opláštění budov, bylo nejen nabídnout přehlídku excelentních odpalů odborné veřejnosti, ale především také přiblížit golf světové úrovně širšímu publiku. Tomu byly uzpůsobeny i ceny vstupenek, v předprodeji byly ke koupi za 10 Euro na den, na místě pak o 5 Euro více, děti do 16 let měly vstup zdarma. Kolem 8.000 diváků se tak na golfovém hřišti v Hubbelrath Golf Clubu sešlo hned v sobotu na Schüco Match Play, kdy měli možnost zhlédnout turnaj dvojic sestavených z ambasadorů značky Schüco. V akci byli k vidění tito světoví golfisté: Martin Kaymer, Henrik Stenson, Geoff Ogilvy, Bubba Watson, Ian Poulter, Dustin Johnson, Álvaro Quirós, Miguel Ángel Jiménez, Grégory Havret, Edoardo Molinari and Liang Wenchong, nechyběl ani mladý talentovaný hráč Německa Maximilian Kieffer.

Druhý den využilo nabídku spojit příjemně strávenou neděli se zážitkem ze světového golfu 12.500 diváků, ač se nerozdávaly peněžité výhry ani nesbíraly body v rámci světového žebříčku. O zábavu se velmi dobře postarali samotní hráči: Miguél Ángel Jiménez, Bubba Watson, Ian Poulter a Henrik Stenson, kteří se publiku věnovali nepřetržitě. Velký ohlas vzbudil Martin Kaymer, 26letý nejlepší profesionální golfista Německa, který poprvé vystoupil na golfovém hřišti poblíž svého rodného města Mettmann. Není proto divu, že podepsal stovky autogramů. Vítězem nedělního turnaje Schüco Open 2011 se se skóre 67 úderů (5 pod par) stal Ian Poulter. Druhé místo patří Maximilianu Kiefferovi, a to s rozdílem tří úderů od Martina Kaymera. Ian Poulter se na pozici vítězů ocitl hned první den, kdy v turnaji Schüco Match Play zvítězil spolu s Henrikem Stensonem.

Sportovně edukativní program „Schüco Green Pirates“ pro děti ve věku 5 – 12 let

Zábava byla připravena i pro mladé golfové nadšence, kteří nejenže měli možnost vidět své idoly zblízka, ale zároveň se mohli i aktivně zapojit. Kampaň zaměřená na dětské publikum ve věku 5 – 12 let nese označení „Schüco Green Pirates“ a zábavnou cestou směřuje k přiblížení spojitosti mezi golfem, energií a ochranou životního prostředí. V rámci této iniciativy se mladí lidé již od útlého věku seznamují s energetickými problémy a řeší jednotlivé úkoly, které ověřují jejich znalosti. Značka Schüco přináší zelené technologie pro modrou planetu (Green Technology for the Blue Planet), tedy čistou energii ze solárních panelů, oken a fasád. Formou hry tak firma Schüco více než dvěma stovkám dětí přiblížila spojitost mezi výrobou energie a ochranou životního prostředí.

Podpora nemocných a zdravotně postižených dětí a mládeže

Kromě sportovně edukativních aktivit zaměřených na podporu mladého publika myslí firma Schüco i na svou významnou roli v oblasti společenské odpovědnosti. Podporuje iniciativu „KidSwing International“, která golf využívá jako nástroj terapie a integrace u nemocných a zdravotně postižených dětí a mládeže. Tento integrační program pracuje se speciálním vozíkem, známým pod označením Powergolfer, který vozíčkářům umožňuje zahrát si golf. Představení projektu KidSwing International s vozíkem Powergolfer se ujali Martin Kaymer a Dirk U. Hindrichs, prezident a generální ředitel společnosti Schüco International KG.

Více informací o působení společnosti Schüco na poli světového golfu najdete na:

http://www.schueco.com/web/schueco_and_golf

Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 24. 8. 2011 17:13
Kategorie: Sport
Název zdroje: Schüco International KG (NEověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Schüco, světová jednička v oblasti opláštění budov, na celém světě vyvíjí a prodává kompletní systémy z hliníku, plastů a oceli, stejně tak jako solární systémy. Nabízí širokou nabídku pro všechny obory opláštění budov, jak pro velké objekty, tak i pro bytovou výstavbu. Do sortimentu firmy patří systémy pro okna, dveře, fasády, zimní zahrady a solární technika. Filosofie firmy je založena na inteligentních systémech, širokém spektru technologií a materiálů, výrazné orientaci na zákazníka a rozsáhlém servisu. Produkty společnosti propojují oblast automatizace, bezpečnosti a nadčasového designu. Schüco dbá na ochranu životního prostředí a trvale udržitelný rozvoj a je zastáncem principu Energie3: energii nejen šetřit a vyrábět, ale také rozvádět a využívat. Díky nabídce kompletních systémů řešení Schüco spolupracuje s architekty, investory a partnerskými společnostmi ve více než 75 zemích světa. Společnost zaměstnává přes 5.200 zaměstnanců a spolupracuje s více než 12.000 partnerskými firmami. Výše obratu v roce 2010 dosáhla hodnoty 2,38 miliardy eur.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.