Dvacáté výročí svatořečení sv. Zdislavy oslaví v Křižanově odhalením unikátního památníku | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Dvacáté výročí svatořečení sv. Zdislavy oslaví v Křižanově odhalením unikátního památníku


Křižanov – Křižanov je rodiště sv. Zdislavy, která byla v roce 1995 svatořečena papežem Janem Pavlem II. Křižanovští se rozhodli své nejvýznamnější rodačce postavit památník, jen by sloužil všem, kteří se chtějí na chvíli zastavit. Památník o průměru dvanáct metrů a výškou kolem tří metrů bude odhalen 27. září 2015.

„Kašnu památníku ze šedomodré žuly bude zdobit socha Zdislavy, kterou vytvořil akademický sochař Otmar Oliva. Dosud připomínala sv. Zdislavu jen plastika v místním kostele, letos to bude důstojný památník, který také přiláká nové návštěvníky do městečka,“ popisuje senátor a také člen přípravného výboru František Bradáč.
Památník se začal připravovat od roku 2012. Celkové náklady jsou kolem sedmi milionů a dosud se podařilo nashromáždit šest milionů. V roce 2013 byl slavnostně poklepán základní kámen, který požehnal papež František ve Vatikánu. Hlavními iniciátory a tahouny celého projektu realizace památníku je farář Tomáš Holcner a Nila Vodičková.

Kdo byla sv. Zdislava
Narodila se kolem roku 1220 významnému velmoži Přibyslavovi z Křižanova a jeho ženě Sibyle. V sedmnácti letech ji provdali za urozeného Havla z Markvartic, který spravoval panství na severu Čech, a byl důvěrníkem krále Václava I. Blahořečena byla v roce 1907 a svatořečena v roce 1995 papežem Janem Pavlem II. Zdislava byla nazývána matkou chudých, pomáhala nemocným a starala se o manžela a své čtyři děti. Je patronkou rodiny.

Kontakt:

Eva Fruhwirtová
senior manager
info@commservis.com
http://www.commservis.com
734 335 909
+420 495 279 247


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 22. 5. 2015 20:11
Kategorie: Ostatní
Název zdroje: Agentura Commservis.com (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Komunikační a public relations agentura specializující se manažerské vzdělávání, public relations, krizovou komunikaci a mediální obhajoby, politickou komunikaci, outdoor/teambuilding, tvorbu marketing strategií, image, výzkumy a analýzy. Jazykové kurzy pro firmy, instituce a manažery: angličtina, němčina, italština, francouzština, španělština ve třech úrovních pokročilosti.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.