Držitel Ceny Thálie vystoupí v Opočně | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Držitel Ceny Thálie vystoupí v Opočně


Další koncert z cyklu Opočenské besedy uvede špičkového barytonistu Romana Janála

V pátek 26. srpna zavítá do Mariánského kostelíku v Opočně světově uznávaný barytonista Roman Janál. Tento držitel prestižní Ceny Thálie za rok 1999 začínal na plzeňské konzervatoři a pokračoval na Hudební akademii v Sofii, kde již během studií hostoval na scéně Státní opery v Sofii. Po absolutním vítězství v Mezinárodní pěvecké soutěži Antonína Dvořáka v Karlových Varech se postupně stal sólistou Státní opery Praha i Národního divadla, často účinkuje jako sólista symfonických orchestrů, natočil řadu CD a je profesorem na Akademii múzických umění v Praze.

Jeho opočenský program se skládá ze slavné skladby Ave Maria Franze Schuberta, dále zazní Caro mio ben Giuseppe Giordaniho a zejména z překrásných Biblických písní Antonína Dvořáka, které jsou v originále určeny právě pro baryton (střední mužský hlas mezi basem a tenorem). Je to jedna z nejniternějších kompozic z celého díla Antonína Dvořáka. Romana Janála doprovodí laureát řady mezinárodních soutěží a student Univerzitat der Kunste v Berlíně varhaník Pavel Svoboda, který program proloží varhanními skladbami Johanna Sebastiana Bacha, Dietricha Buxtehudeho a Felixe Mendelssohna-Bartholdyho.

Kruh přátel hudby Opočenská beseda tak plní své ambice a zve do Opočna naprostou špičku hudebního umění. Předseda Opočenské besedy Ivo Kašpar například na příští sezónu připravuje mimo jiné vystoupení vynikajícího klavíristy Ivana Klánského.
Kontakt:

Pavel Svoboda
Dramaturg
pavel.org@centrum.cz


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 18. 8. 2011 23:24
Kategorie: Kultura
Název zdroje: Opočenská beseda (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Kruh přátel hudby
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.